22.6 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 3, 2022

  GSK, HIV tedavisinde kullanılan ürünü Türkiye’de üretmek için ruhsat aldı

  GSK Türkiye, HIV tedavisinde kullanılan patentli inovatif ürününün yerel üretim ruhsatını aldı.

  GSK Türkiye, HIV alanında patent koruması devam eden ürünün yerelleştirme sürecini tamamladı.

  GSK Türkiye, büyüme hedefleri kapsamında çalışmalar yürüttüğü alanlarda karşılanmamış medikal ihtiyaçların giderilmesi ve yenilikçi ürünlerin erişime sunulmasına öncelik veren çalışmalarına hiç durmadan devam ediyor.

  Türkiye’nin orta vadeli kalkınma planına uygun olarak yerelleşme yatırımlarını güçlendirme yolunda önemli bir adım atan şirket, Türkiye’nin sağlıkta yerelleşme politikası ile uyumlu olarak, HIV alanında patent koruması süren ürünün yerelleştirme sürecini tamamlayarak ilacın ülkemizde üretimi için ruhsat aldı.

  300 yıldan fazla sürelik geçmişinde 5 Nobel Ödülü kazanan ve sağlık alandaki inovatif yaklaşımı ile öne çıkan GSK, Türkiye’de aşı, solunum, HIV, dermatoloji, merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji, üroloji ve anti-infektifler odaklı olmak üzere 8 tedavi alanında 60 yıldan fazla zamandır faaliyet gösteriyor.

  Türkiye’de yerelleşme konusunda önemli faaliyetleri olan şirket, 4 yerli üretim ortaklığı ve 30 milyon sterlin değerindeki yatırımıyla, yerel üretim oranını %62’den %74’e çıkarmayı planlıyor. HIV tedavisindeki patentli inovatif ürünün üretimi bu hedef doğrultusunda atılmış önemli bir gelişme olarak ifade ediliyor.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ