10.7 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 20, 2023

  Abdi İbrahim G20’de görev alacak

  Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim Kamu İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü Dr. Oğuzcan Bülbül, G20’nin iş kolu olan B20 bünyesinde oluşturulan “Healthcare & Life Sciences” Komitesi’nde görev almak üzere davet edildi.

  Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim Kamu İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü Dr. Oğuzcan Bülbül, G20’nin iş kolu olan B20 çerçevesinde oluşturulan “Healthcare & Life Sciences” Komitesi’nde görev almak için davet edildi. Komite, Covid-19 ile mücadele sürecinde hükümetlere ve toplumlara ilişkin uygulanabilir ve etkin politikalar içeren bir yol haritası sunmayı hedefliyor.

  Abdi İbrahim Kamu İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü Dr. Oğuzcan Bülbül, 2021 yılında İtalya’nın dönem başkanlığını yaptığı G20’nin iş dünyası kolu olan B20 bünyesinde oluşturulan Sağlık ve Yaşam Bilimleri (Healthcare & Life Sciences) Komitesi’nde şirketi temsil edecek.

  Bir konsey ve yedi görev ekibinden oluşan B20’de, 1000’e yakın üst düzey yönetici ve yetkili görev alıyor. Healthcare & Life Sciences Komitesi, pandeminin tüm dünyayı etkilediği bu süreçte çok kritik bir role oynuyor. Komite, yalnızca insan sağlığını değil dünya ekonomisini de büyük etkisi olan ve küresel sağlık yapılanmasında bir paradigma değişimine neden Covid 19 döneminde, toplumlara ve hükümetlere, uygulanabilir ve etkin  öneriler içeren bir yol haritası sunmayı hedefliyor.

  Dünya nüfusunun %70’ini temsil ediyor

  Pandeminin çevrimiçi sağlık hizmetleri, hızlı mevzuat değişiklikleri ve sağlık ekiplerinin yetkinlik gelişimi gibi unsurları öne çıkardığını belirten Dr. Oğuzcan Bülbül şunları söyledi gerek salgınla mücadele gerekse sonrasındaki normalleşme dönemi için, uluslararası iş birliğinin kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğunu ifade etti. Dünya nüfusunun yaklaşık %70’ini temsil eden G20 kapsamında oluşturulan böylesi kritik bir komitede görev alarak Abdi İbrahim markasını temsil etmekten dolayı büyük gurur ve mutluluk duyduğunu söyledi.

   

  Abdi İbrahim, COVID-19 aşısı üretimi için izin belgesi aldı TIKLAYIN

  Abdi İbrahim, 2021’de 150 milyon dolar yatırım hedefliyor TIKLAYIN

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ