19.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 14, 2021

  Evde bakım paraları yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller

  Evde bakım paralarının bayramdan önce yatacağına dair yapılan açıklamanın ardından sabah saatlerinden itibaren araştırmalar yoğunlaştı. En çok aranan konular arasında ise evde bakım maaşı yatan iller bulunuyor.

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, evde bakım paralarının bayram öncesinde hesaplara yatırılacağını açıklamıştı. 10 Mayıs 2021 Pazartesi itibariyle evde bakım maaşı yatan iller gündemin ilk sıralarında bulunuyor. Ödemelerin yatıp yatmadığına dair sorgulama ise e devlet üzerinden ve SMS ile yapılabiliyor…

  EVDE BAKIM PARALARI YATTI MI?

  Evde bakım parası yatan iller, sabah saatlerinden bu yana en çok araştırılan konular arasına girdi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, evde engelli vatandaşlara bakan kişilerin aldığı evde bakım maaşları yatan iller internetten araştırılabiliyor.

  Evde bakım paraları hesaplara yatırılmaya devam ediyor. Hafta sonu veya resmi tatil gibi paraların yatma sürecinde gecikme yaşanması halinde, tatilin bitiminin ertesi günü vatandaşlar evde bakım paralarını çekebiliyor.

  Evde bakım paraları yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller
  Evde bakım paraları yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller

  EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER BELLİ OLDU MU?

  Evde bakım paralarına yönelik açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan geldi. “Evde bakım ödemelerini bayram öncesinde hesaplara yatırıyoruz” açıklamasında bulunan Bakan Yanık, Mayıs ayı evde bakım yardımı ödemelerinin Ramazan Bayramı’na denk geldiğini belirtti ve bayram öncesinde ihtiyaç sahibi aileleri desteklemek için ödemelerin öne çekildiğini kaydetti. Bakan Yanık, “Evde Bakım Yardımı ödemelerini bugün gerçekleştiriyoruz” dedi.

  Evde bakım yardımından 536 bin engelli vatandaşın yararlanacağını aktaran Bakan Yanık, bu kapsamda Mayıs ayı içinde 888,5 milyon Türk lirası ödeme yapılacağını ifade etti.

  Bakan Yanık, ödemelerin tüm engelli vatandaşlara hayırlı olmasını diledi ve “Engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin mübarek Ramazan Bayramlarını tebrik ediyorum. Ayrıca, içerisinde bulunduğumuz 10-16 Mayıs Engelliler haftasının ‘Erişebilir Türkiye, Engelsiz Yaşam’ için vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

  Öncelikli hedeflerinin bakıma ihtiyacı olan engelli bireylerin aileleri yanında desteklenmeleri olduğunun altını çizen Bakan Yanık, sosyal hizmet politikalarını hazırlarken her alanda aile birliğini öncelediklerini kaydetti.

  ENGELLİ EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

  Evde bakım ödemeleri hem Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın E-Devlet kapısında yer alan sayfası üzerinden hem de Ziraat Bankası üzerinden de kısa mesaj ile sorgulanabiliyor.

  Evde bakım ücretlerini Ziraat Bankası’ndan alan vatandaşlar, büyük harflerle BAKIYE yazıp 4747’ye göndererek maaşlarının yatıp yatmadığını öğrenebiliyor.

  E DEVLET ÜZERİNDEN EVDE BALIM MAAŞLARINI SORDULAMAK İÇİN TIKLAYIN

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ