17.3 C
İstanbul
Pazar, Haziran 13, 2021

  Bayramda online yemek firmaları çalışıyor mu, saat kaça kadar çalışıyor?

  Bayramda Yemek Sepeti ve Getir Yemek’in çalışıp çalışmadığı ve saat kaça kadar çalıştığı merak konusu oldu. Ramazan ayı boyunca 24 saat online yemek siparişi verilebiliyordu. Peki, bayramda Yemek Sepeti ve Getir Yemek gibi online yemek siparişleri verilebilecek mi, saat kaça kadar verilecek?

  Türkiye’de en çok kullanılan online yemek siparişi şirketleri arasında yer alan Yemek Sepeti ve Getir Yemek, Ramazan ayı boyunca tam kapanma sırasında milyonlarca üye tarafından kullanıldı. Tam kapanma uygulaması 17 Nisan’da sona ererken, online yemek siparişlerinin saatlerinde de değişikliğe gidilecek.

  BAKKAL, MARKET GİBİ İŞ YERLERİ AYNI SAATLERİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEK

  29 Nisan saat 19.00’da başlayan tam kapanma uygulaması 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’de sona eriyor. Ancak Ramazan bayramının ilk günü 13 Mayıs Perşembe kutlanacak. İçişleri Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, arife günü ile Ramazan Bayramı’nın idrak edileceği 13, 14 ve 15 Mayıs tarihlerinde vatandaşlar temel ihtiyaçlarının karşılandığı iş yerlerinin çalışma şekillerinde değişikliğe gidilmeyecek.

  Bayramda online yemek firmaları çalışıyor mu, saat kaça kadar çalışıyor?
  Bayramda online yemek firmaları çalışıyor mu, saat kaça kadar çalışıyor?

  Buna göre, market, bakkal, kasap, manav, tatlıcı ve kuru yemişçiler 10.00-17.00 saatlerinde, ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bunların sadece ekmek satan bayileri ise gün boyunca hizmet vermeye devam edecek.

  Vatandaşlar, temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak için bu iş yerlerinden ikametlerine en yakın olanlara araç kullanmamak koşuluyla gidip alışveriş yapabilecek.

  Yine belirtilen bu işyerleri, aynı saatler içinde siparişlerini adreslere paket servis şeklinde de götürebilecek.

  BAYRAMDA YEMEK SEPETİ VE GETİR YEMEK ÇALIŞIYOR MU? SAAT KAÇA KADAR ÇALIŞIYOR?

  İçişleri Bakanlığı tarafından konuyla ilgili gönderilen genelge gereği yeme-içme yerleri ile online yemek sipariş firmalarının çalışma saatinde 13 Mayıs Perşembe günü itibarıyla değişikliğe gidilecek.

  Ramazan Bayramı’nın birinci gününe kadar 24 saat esasına göre paket servis şeklinde hizmet verebilecek bu iş yerleri ile firmalar, ramazanın sona ermesiyle saat 01.00’e kadar paket servis yapabilecek.

  Bu durumda Yemek Sepeti ve Getir Yemek gibi online sipariş hizmeti veren iş yerlerinin de Ramazan bayramında hizmet vermesi bekleniyor.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ