26.5 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 19, 2022

  Philips, 635 Milyon Dolara Tıbbi Cihaz Yönetim Şirketi alacak

  Hastanelerdeki tıbbi cihazları ve sağlık kayıtlarını tek platform üzerinden paylaşılabilmesini amaçlayan Philips, veri platform hizmeti veren Capsule  şirketini 635 Milyon dolara satın almayı planlıyor.

  Philips, 635 Milyon Dolara Tıbbi Cihaz Yönetim Şirketi alacak

  Geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir haber bültenine göre, Philips, bir hastanedeki tüm kayıt sistemlerini ve tıbbi cihazları birbirine bağlayarak cihazlardaki verilerin bulut tabanlı sağlık platformuna aracılığı ile hastaların uzaktan takibine ve tedavisine yönelik hizmetlerini genişletmeyi hedefliyor.

  Veri teknolojileri ve tıbbi cihaz entegrasyon şirketi olan Capsül, dünya genelinde 2.800’den fazla sağlık kuruluşuna hizmet veriyor. Fransa ve ABD merkezli geliştirme ekipleri, 940’tan fazla benzersiz cihaz platforma  bağlanabiliyor.

  Yaşamı tehdit eden olayların erken belirtilerini saptıyor

  Philips, Capsul’ü kullanarak var olan Telesağlık programlarının kullanılması uzaktan hasta izleme ve gözetim teknolojileri ile hasta tedavisi teknolojilerini genişletmeyi hedefliyor.

  Capsul aynı zamanda hastanın kötüleşmesinin ve yaşamı tehdit eden olayların erken belirtilerini saptamak için tasarlanmış gözetim programları sağlayarak sektöre katkıda bulunuyor.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ