23.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  GSK ve iTeos Therapeutics immüno-onkoloji tedavileri için iş birliğine imza attı

  GSK ile iTeos Therapeutics immüno-onkoloji kombinasyonlarını mümkün kılan anti-TIGIT monoklonal antikoru geliştirmek için işbirliği yaptı.

  GSK, bu iş birliği ile yeni nesil immüno-onkoloji tedavileri için büyük önem taşıyan ve CD226 immün kontrol mekanizmasını hedefleyen antikor portföyünü pekiştirdi. GSK, onkoloji alanındaki araştırmalarına ve sürdürülebilir yeni tedavi arayışı doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor.

  Bağışıklık sistemini aktive ederek kanser hücreleriyle savaşmasını sağlayan immüno-onkolojik tedavilerin yanı sıra, kanser epigenetiği ve sentetik letalitiye odaklanarak dönüştürücü tedaviler aracılığıyla hasta sağkalımını en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

  GSK ile yeni nesil immüno-onkoloji terapötiklerinin keşfine ve geliştirilmesine öncülük eden biyofarmasötik şirketi olan iTeos Therapeutics, kanser hastaları için potansiyel bir tedavi olarak şu anda faz 1 geliştirme aşamasındaki bir anti-TIGIT monoklonal antikoru üzerinde beraber çalışacak.

  GSK ve iTeos Therapeutics ortaklığı, kanser hastaları için uzun süre etki ve fayda sağlayan immüno-onkolojik tedavilerin geliştirilmesine aynı zamanda tümör immünolojisindeki uzmanlıkla çeşitli kombinasyonların araştırılmasına olanak sağlayacak.

  GSK’den bir ilk: Patentli HIV ilacının üretimine başlandı!

  GSK ve Vir Biotechnology yeni tedaviler geliştirmek için iş birliğini genişletiyor

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ