19.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 14, 2021

  3 bin TL ve 5 bin TL hibe desteği ne zaman verilecek? İşte e Devlet hibe desteği başvuru sayfası

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine toplantısı ardından yaptığı açıklamada esnafa 5 bin TL hibe desteği verileceğini söyledi. Pandemi döneminde darboğaza giren kafe, çay bahçesi ve kahvehane gibi işletmelerin nefes alabilmesi için bir umut doğdu.

  3 bin TL ve 5 bin TL hibe desteği, kafe, restoran, çay bahçesi gibi henüz yeniden açılmayan esnaf için büyük umut oldu.  Kademeli normalleşme uygulamasının dışında tutulan yeme-içme sektörü salgından en çok etkilenen sektöreler arasında yer alırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 bin TL ve 5 bin TL hibe desteği açıklaması umutları yeşertti.

  3 BİN TL VE 5 BİN TL HİBE DESTEĞİ NE ZAMAN VERİLECEK?

  Yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisi önlemleri gereğince faaliyetlerine ara veren vermek durumunda kalan esnaflara iki grup hâlinde destek ödemesi yapılacak.

  İlk grupta kahvehane, kafe, kantinler, lunapark internet kafeler, kırtasiyeler ve düğün salonları gibi işletmeler bulunuyor. Sayısı 235 bine ulaşan bu işletmelere bir kereye özel olmak üzere 5 bin TL’lik hibe ödemesi gerçekleştirilecek.

  Hibe ödemelerinin ne zaman verileceğine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak önümüzdeki günlerde açıklamanın yapılması bekleniyor.

  3 bin TL ve 5 bin TL hibe desteği ne zaman verilecek? İşte e devlet hibe desteği başvuru sayfası
  3 bin TL ve 5 bin TL hibe desteği ne zaman verilecek? İşte e devlet hibe desteği başvuru sayfası

  3 BİN TL HİBE DESTEĞİ KİMLERE VERİLECEK?

  Hibe desteği verilecek ikinci grupta ise bakım, onarım, müzisyenler, oyuncakçılar, oto yıkamacılar, seyyar satıcılar, camcılar, ayakkabıcılar, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, kurs işletmecileri, bakırcılar, tuhafiyeciler yer alıyor. Bu gruba daha önceki destek ödemelerinden yararlanan lokantalar ve terziler de dâhil edildi. Bu gruptaki işletme sahiplerine bir kereye özel olmak üzere 3 bin TL hibe ödemesi yapılacak.

  ESNAFA 5000 TL HİBE DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı hibe desteklerine başvurular, e-Devlet üzerinden yapılacak.

  E DEVLET HİBE DESTEĞİ BAŞVURU SAYFASI İÇİN BURAYA TIKLAYIN

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ