19.8 C
İstanbul
Pazar, Haziran 13, 2021

  1100 TL pandemi yardım parası ne zaman yatacak? E devlet 1100 TL yardım parası sonuçları

  1100 TL pandemi yardım parası için başvuru yapanlar, ödemelerin ne zaman yapılacağına dair araştırmalarını yoğunlaştırdı. Bakanlık tarafından açıklanan bilgiye göre, 1100 TL yardım parası sonuçlarının sorgulamaları e devlet üzerinden yapılabilecek. 

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, tam kapanma döneminde ihtiyaç sahibi ailelere 1100 TL pandemi yardım parası verileceğini açıklamıştı. 2 milyonu aşkın hanenin faydalanacağı 1100 TL yardım parasının sonuçları için e devlette büyük yoğunluk oluştu.

  1100 TL PANDEMİ YARDIM PARASI NE ZAMAN YATACAK?

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “2 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibi haneye, hane başı ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ile 1100 TL tutarında nakdi destek sağlayacağız” ifadelerini kullanmıştı.

  Yapılacak olan pandemi destek ödemeleri, daha önce e-devlet başvurularında banka hesap bilgisi bulunan vatandaşların banka hesaplarına yatırılırken, banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına yatırılacak. Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan vatandaşların ödemeleri ise Ramazan Bayramı’na kadar konutlarına teslim edilmiş olacak.

  E DEVLET 1100 TL YARDIM PARASI SONUÇLARI SORGULAMA

  Daha önce başvuru yaptığınız 1100 TL sosyal yardım parası sorgulamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayıp e-Devlet hesabınıza giriş yapın:

  Ardından arama butonu kısmından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” bölümüne gelin ve sorgulamak için sayfada bulunan butona tıklayın.

  E DEVLET 1100 TL YARDIM PARASI SONUÇLARINI SORGULAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

  1100 TL pandemi yardım parası ne zaman yatacak? E devlet 1100 TL yardım parası sonuçları
  1100 TL pandemi yardım parası ne zaman yatacak? E devlet 1100 TL yardım parası sonuçları

  1100 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM ŞARTLARI NELER?

  Bu destekten düzenli geliri olan emekliler, memurlar, kamu işçileri, kısa çalışma ve işsizlik ödeneği alanlar yararlanamayacak. Daha önce bin liralık destekten yararlanmış olanlar da sosyal yardım için başvurusu yapamayacak. İlk defa destekten yararlananlar başvuru yapabilecek.

  Yardım parası için başvuranlara  ‘Çalışıyor musunuz?’ Aylık toplam geliriniz ne kadar?’ Çalışıyorsanız işyerindeki durumunuz nedir? (ücretli, yevmiye, aile şirketi vs)’, ‘Kiracı mısınız? ‘Su, elektrik ve doğalgaz faturanız kaç lira?’ Kiranız ne kadar?’, gibi sorular yöneltilecek.

  1100 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  E devlet üzerinden pandemi sosyal destek başvurusu yapmak için

  TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

  0- Pazartesi

  2-Salı

  4-Çarşamba

  6-Perşembe

  8- Cuma günlerinde başvuru yapılabiliyor.

  Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmaksızın herkes başvuru gerçekleştirilebiliyor.

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ