-0.2 C
İstanbul
Salı, Ocak 25, 2022

  Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası’na koronavirüs teminatı

  Seyahat sitesi Enuygun.com’un, Allianz iş birliği ile gerçekleştirdiği Seyahat Sağlık Sigortası teminatına, pandemi nedeniyle geçirilebilecek hastalıklar da eklendi.

  Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, birçok konuda olduğu gibi seyahat konusunda da insanlarda endişelere yol açıyor.

  Enuygun.com ve Allianz iş birliği ile hayata geçirilen Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası bu konuda yeni bir fırsat sunuyor. Söz konusu Seyahat Sağlık Sigortası’nı yaptıranlar, yurt dışındayken karşılaşılabilecek koronavirüs dahil, beklenmedik sağlık sorunları için kendilerini 30.000 Euro’ya kadar teminat altına alabiliyor.

  30 BİN EURO’YA KADAR TEMİNAT İMKANI

  Enuygun Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, pandemi döneminde, yurt dışı seyahati öncesi hem olası bir rahatsızlık ve kaza gibi durumlar hem de koronavirüse yakalanma riskine karşı seyahat sigortası yaptırmanın daha önemli hale geldiğini söyledi. 30 bin Euro’ya kadar teminat sunan Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanın son derece kolay olduğunu ifade eden Hacıbayramoğlu şunları söyledi: “İster uçak bileti satın alırken isterseniz de yurt dışı seyahati öncesinde Enuygun Seyahat Sigortası sayfasına girerek gideceğiniz ülkeyi ve giriş-çıkış tarihlerini seçerek sigortanızı kolayca ve uygun fiyatlarla yaptırabilirsiniz. Örneğin; Almanya’ya yapılacak 10 günlük bir seyahatin sigorta bedeli 95 TL, ABD’ye yapılacak 10 günlük bir seyahatin sigorta bedeli ise 120 TL tutuyor. Seyahat Sağlık Sigortası’nın pandemi teminatı da bulunuyor, Covid 19 ile ilgili geçirilen tüm hastalıkları kapsıyor.”

  Yurt dışı Seyahat Sağlık Sigortası aynı zamanda bagaj kaybı veya hasarı yahut geçirilen hastalık sebebi ile konaklamanın uzaması gibi durumları da teminat altına alıyor.

  Wingie Enuygun Group Hakkında

  Wingie Enuygun Group, teknolojik gelişmelerin öncüsü olan, dijital düşünen ve kullanıcılarına en kusursuz deneyimi sunmak için çalışan seyahat odaklı bir teknoloji şirketidir. Wingie Enuygun Group, her ay en uygun seçeneklerle buluşturduğu 17 milyonun üzerinde ziyaretçisi ile Türkiye’de seyahat sektörünün online dönüşümüne yön veriyor. Hizmet verdiği alanlar arasında; uçak bileti, otel, otobüs bileti, araç kiralama, kredi ve sigorta yer alıyor. 6 milyonun üzerinde uygulama indirme ve son 3 yılda 15 milyondan fazla gerçekleşen bilet satışı ile seyahat sektöründe öncü olma özelliğini taşıyan Enuygun; 2028’e kadar dünyanın en büyük 5 online seyahat şirketi arasına girme vizyonuna paralel olarak, global markası Wingie ile 5 dilde hizmet sunuyor.

  KKTC’de elektronik kelepçeli tatil başlıyor

  Bu yaz Türkiye’den yurt dışına seyahat nasıl yapılacak?

  Avrupa’da seyahat kısıtlamaları gevşetildi! Kimler, ne zaman Avrupa’ya seyahat edebilir?

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ