-0.2 C
İstanbul
Salı, Ocak 25, 2022

  Wall Street Journal’dan ‘Wuhan Laboratuvarı’ iddiası

  Wall Street Journal (WSJ) gazetesi koronavirüsün ilk çıkış kaynağıyla ilgili bir iddiayı sayfalarına taşıdı. ABD istihbaratının raporuna dayandırılan özel haberde, Wuhan Laborutavarı yeniden gündeme geldi.

  Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin sayfalarına taşıdığı istihbarat raporunda, Kasım 2019’da Wuhan Laboratuvarı’nda çalışan 3 araştırmacının virüs ve mevsimsel grip belirtilerine benzer şikayetlerle hastalanıp hastaneye başvurduğu öne sürüldü.

  ABD istihbaratı tarafından hazırlanan bir raporda, yeni tip koronavirüsün (Covid-19) yayılmasından hemen önce, Çin’deki Wuhan Laboratuvarı’nda çalışan 3 araştırmacının virüs belirtileriyle hastaneye başvurduğunu iddia ettiği kaydedildi.

  Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin ABD istihbaratının bir raporuna dayandırdığı özel haberi, Covid-19 salgınının ilk kaynağının Wuhan’daki laboratuvar olabileceğine ilişkin tartışmaları yeniden gündeme taşıdı.

  Gazetede yer alan haberde, ABD istihbaratının ilgili raporuna göre, Kasım 2019’da Wuhan Laboratuvarı’nda çalışan 3 araştırmacının virüs ve mevsimsel grip belirtilerine benzer şikayetlerle hastalanıp hastaneye başvurduğu ileri sürüldü.

  KONUYLA İLGİLİ EN SAĞLAM İSTİHBARATLARDAN

  Gazeteye konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen bazı yetkililer, söz konusu istihbaratın hala desteklenmesi gereken bir güvenilirlik seviyesinde olduğunu dile getirirken, bazıları ise raporun konuyla ilgili en güçlü ve sağlam istihbaratlardan biri olduğuna inandıklarını ifade etti.

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, görev süresince birçok kez virüsün yayılmasından dolayı Pekin’i suçlamış, ABD istihbaratının geçen yılın sonunda yayımlanan raporunda, Covid-19’un Wuhan’daki laboratuvardan çıkmış olabileceğine ilişkin bulgulardan bahsedilmişti.

  Çin yönetimi söz konusu iddiaları kesin bir dille yalanlarken, Dünya Sağlık Örgütü’nden konuyu araştıran bir heyet de virüsün söz konusu laboratuvardan yayıldığı iddialarının gerçekçi olmadığı sonucuna ulaştıklarını açıklamıştı. (Kaynak NTV)

  Yerli aşıda umut veren sonuç: Yüzde 100 antikor oluşturdu

  KKTC’de elektronik kelepçeli tatil başlıyor

  Sinovac ve BioNTech ile ilgili yeni araştırma: Hastaneye yatışları nasıl etkiledi?

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ