27.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 25, 2021

  Ünlü profesör ateş püskürdü: Bunun vebaliyle uyuyamazsınız!

  Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, aşıyla ilgili kulaktan dolma görüşlere ateş püskürdü ve ''Google üniversitesinden mezun olanlarla salgın bitmez'' dedi.

  Türkiye aşılamada her gün daha ileri giderken aşı ile ilgili tartışmalar da devam ediyor. Salgının ilk gününden beri bir uzmanlığı olmayan ancak aşı konusuna fikir beyan eden bazı kişiler ünlü Profesör Dr. Mehmet Ceyhan’ı kızdırdı. Ceyhan konuyla ilgili olarak, ”Karpuz alırken bile o karpuzu satan insanın deneyimine güvenerek sen benim için seç bir tane derim.” dedi.

  Prof. Dr. Mehmet Ceyhan
  Prof. Dr. Mehmet Ceyhan

  Ceyhan, ”İş aşıya geldiğinde herkes uzman kesiliyor”, dedi ve uyarılarını sıraladı: ”Google üniversitesinden mezun olduklarını düşünerek o zaman bu salgın bitmez bak. 6 sene tıp fakültesi, 4 yıl bir ilgili bir branşta ihtisas bunun üzerine 3 yıl yüksek ihtisas, nereden bakarsanız bakın 25 seneden önce olmaz. Bir insanın aklını çelersiniz, zarar görür hayatını kaybeder ve bunun vebaliyle uyuyamazsınız.”

  Koronavirüsün tüm mutasyonlarında etkili antikor ilacında insan denemelerine başlandı Hayatım Sağlık
  Koronavirüsün tüm mutasyonlarında etkili antikor ilacında insan denemelerine başlandı

  AŞI MUTASYONU DA ENGELLİYOR

  Prof. Ceyhan konuşmasını şöyle sürdürdü: ”Arada eğer aşı olmayanlar varsa hızlıca orada aynı virüs bir kişiden öbürüne ondan öbürüne derken 20 defa bulaş gösterirse mutlaka bir ya da birkaç mutasyona uğruyor. Ve o aşı olmayanlar insanların dükkanlarının geç açılmasına insanların dükkanlarının iş yapmamasına belki bir süre sonra tekrar kapanmasına en büyük neden teşkil edecek.”

  Bilim Kurulu Üyesinden yüz yüze eğitim için 12 yaş açıklaması. Aşılama 12 yaşına kadar inebilir

  Koronavirüs geçirenler 1 doz aşı olacak!

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ