27.7 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Ülkelerin aşılama oranları belli oldu | İşte Türkiye’deki aşılama yüzdesi

  Ülkelerin nüfusuna göre corona virüs aşılanma oranları belli oldu. Buna göre nüfusuna oranla en çok aşılamanın yapıldığı ülke yüzde 45,4 ile İsrail’de olduğu görüldü. Türkiye’de ise nüfusa göre aşılanma oranı yüzde 5,9 olarak kaydedildi.

  Ajans Press’in, Flourish verilerinden elde ettiği bilgilere göre, ülkelerin nüfusuna göre Koronavirüs aşılanma oranları belli oldu. Böylelikle nüfusa göre en yüksek oranın %45,4 ile İsrail’de olduğu görülürken, İngiltere, %23,9 ile ikinci sıraya, Bahreyn %17 ile üçüncü sıraya, ABD %12,3 ile dördüncü sıraya, Şili ise %12,1 beşinci sıraya yerleşti.

  Türkiye’deki aşılanma oranı yüzde 5,9

  Verilerin gün gün değişkenlik gösterdiği listede Türkiye’de nüfusa oranla aşılanma %5,9 olarak kaydedildi. Bir ay öncesine bakıldığında bu oran %0,7 olarak görülmüştü.

  Medya takip kurumu Ajans Press, Kovid-19 aşısıyla alakalı basına yansıyan haber adetlerini incelemeye aldı. Ajans Press dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre bu yıl aşıyla ilgili basına 39 bin 531 haber yansıdığı saptandı. Kovid-19 aşısının ülkemize gelmesi büyük yankı uyandırırken, ikinci dozun yapılmaya başlandığı açıklandı. Aşılanmanın hız kazanması ile beraber tüm dünyadaki günlük ortalama vaka sayılarında ise düşüş yaşandığı gözlendi.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ