28.1 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 25, 2021

  Uğur Şahin’nden kritik 3. doz çağrısı!

  Biontech CEO'su Uğur Şahin 3. doz aşıyla ilgili çok önemli bir açıklamada bulundu. Şahin 3. doz hatırlatma aşıları olmadan dünyanın koronavirüs salgınından kurtulamayacağını söyledi.

  Stat News’in haberine göre Uğur Şahin, bazı uzmanların uyarılarına rağmen 3. doz aşılamanın salgının tam olarak kontrol altına alınması için çok önemli olduğunu belirtti.

  BioNTech’in CEO’su Uğur Şahin: 2022’de 3 milyar doz aşı üretebiliriz
  BioNTech’in CEO’su Uğur Şahin: 2022’de 3 milyar doz aşı üretebiliriz

  Şahin konuya ilişkin “Günün sonunda bu salgını kontrol altına almamız gerçekten önemli. Ve hatırlatma dozları olmadan da kontrol altına alamayacağız. Benim güçlü kanaatim bu yönde” ifadelerini kullandı.

  Prof. Dr. Ateş Kara, “Koronavirüs aşısı ile birlikte grip aşısı da yaptırabilirsiniz ancak iki aşı arasında en az 14, mümkünse 28 gün olsun” dedi.

  Aşı yapıldıktan 4 – 6 ay sonra az da olsa antikor seviyelerinin düştüğüne dikkat çeken Şahin, “Bu nedenle bizim pozisyonumuz, hatırlatma dozunun tam bağışıklığı geri kazanmaya yardımcı olabileceği ve böylece aşılı kişilerde enfeksiyonlarla komplike olmayan bir kış mevsimi geçirmemizi sağlayabileceği yönünde” değerlendirmesinde bulundu.

  Şahin’in katıldığı panelde söz alan Pfizer Aşı Araştırma ve Geliştirme Başkanı Kathrin Jansen de, Pfizer’in Covid-19 destekleyici dozların önemine ilişkin durumun veriler tarafından doğrulandığını söyledi ve “Bu durum para kazanmakla ilgili değil” dedi.

  Uğur Şahin

  Jansen, şirket tarafından geliştirilen güçlendirici atışlarla ilgili geniş bir çalışmanın yakında okunacağını da sözlerine ekledi.

  Jansen, şirket tarafından geliştirilen hatırlatma dozlarıyla ilgili kapsamlı bir çalışmanın yakında yayımlanacağını da sözlerine ekledi.

  Uğur Şahin açıkladı: Biontech Hint mutasyonuna karşı da etkili

  Uğur Şahin Covid-19 salgınının biteceği tarihi açıkladı

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ