23.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Türkiye aşıda vites yükseltti! Seyyar aşılama istasyonu kuruldu

  Aşı seferberliği yurt çapında tüm hızıyla devam ederken İstanbul Bahçelievler Belediyesi de koronavirüs seyyar aşı istasyonu kurdu.

  İstanbul Bahçelievler Belediyesi, Temizlik İşleri Park Bahçeler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve başka birçok biriminin bulunduğu yerleşkenin içerisinde seyyar aşılama istasyonu kurdu. Seyyar aşı istasyonunda İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, aşı olmayan tüm personeli aşıladı.

  Öte yandan aşı istasyonunda önce, sahaddaki temizlik işleri personeli, veteriner işeri personeli ve zabıta personeli aşılandı. Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır konuyla ilgilili olarak, ”Aynı alanda, gerek teknik hizmetler binamız içerisindeki memur personelimiz, gerekse yerleşkedeki atölye ve diğer birimlerde çalışan personelimiz de aşı olabilecek. Bu kapsamda belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan yaklaşık 250 personel aşılandı.” dedi.

  “AŞILAMANIN SONUÇLARINI GÖRMEYE BAŞLADIK”

  Başkan Bahadır ayrıca, “Bahçelievler Belediyesi olarak geçen hafta üç noktada aşılama yaptık. Aşılama yapabilmek için vatandaşlarımızın iş yerlerine gidiyoruz. Vatandaşlarla yakın temas kuran çalışma arkadaşlarımız aşılıyoruz. Çalışan arkadaşlarımız randevu almadan aşılarını olabiliyor. Zabıta, güvenlik ve temizlik işçileri sahada vatandaşlarla çok yakın oldukları için her iki tarafı hem ekip arkadaşlarımız hem de vatandaşlarımızı virüsten korumak için aşılama çalışmalarını hızlandırdık. Aşılama çalışmalarının olumlu sonuçlarını görmeye başladık. Yasaklar yavaş yavaş kalkacak. Bize düşen sorumluluklara bir süre daha dikkat etmekte fayda var” diye konuştu.

  Türkiye aşıda vites yükseltti! Seyyar aşılama istasyonu kuruldu

  “BÜTÜN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

  Aşı olanlar personelden Zabıta Recep Toptaş, “Çalıştığımız kurum itibariyle sürekli vatandaşlarla temas halindeyiz. Daha önce koronavirüs atlatmadım. İlk doz aşımı oldum. Başkanlığımız güzel bir uygulama başlattı. Bütün sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum” ifadeleriyle memnuniyetini dile getirdi.

  Seyyar aşılama istasyonu kuruldu

  Metropol İstanbul aşılama noktası oluyor!

  Toplu taşımada yaş sınırı kaldırıldı

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ