17.3 C
İstanbul
Pazar, Haziran 13, 2021

  Tam kapanma uzatıldı mı? Tam kapanma 19 Mayıs’a uzayacak mı?

  Tam kapanmanın 17 Mayıs’ta sona ermesi ve hemen ardından 19 Mayıs bayramının gelmesi, tam kapanma 19 Mayıs'a uzayacak mı? sorusunu akıllara getirdi. Peki, 29 Nisan’da başlayan tam kapanma uzatıldı mı? İşte ayrıntılar…

  Bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın Çarşamba gününe denk gelmesi nedeniyle tam kapanma 19 Mayıs’a uzayacak mı? merak ediliyor. Özellikle sosyal medyada tam kapanma uzatıldı mı? sorusu en çok konuşulan konular arasına girdi.

  TAM KAPANMA UZATILDI MI?

  29 Nisan 19.00’da başlayan tam kapanma uygulaması, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’te sona erecek. Şu anda tam kapanmanın uzatılmasına ilişkin bir açıklama gelmedi.

  TAM KAPANMA 19 MAYIS’A UZAYACAK MI?

  17 Mayıs Pazartesi sona eren tam kapanmanın ardından 19 Mayıs Çarşamba günü Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlanacak. Geçtiğimiz yıl 15-19 Mayıs tarihlerinde 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmıştı.

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, NTV canlı yayınında merak edilenleri anlattı. Oktay, tam kapanma uzayacak mı sorusuna “Şu anda böyle bir şey gündemimizde yok” dedi.

  Tam kapanmanın uzayıp uzamayacağı veya 19 Mayıs için nasıl bir karar alınacağı önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak Kabine toplantısında belli olacak.

  KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

  Kabine toplantısı genellikle 15 günde bir toplanıyor. En son toplantı 26 Nisan Pazartesi günü gerçekleşmişti. Bu nedenle bir dahaki Kabine toplantısının 10 Mayıs tarihinde toplanması bekleniyor.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ