20.7 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Süreli engelli raporları 1 Eylül’e kadar geçerli sayılacak

  Covid 19 vakalarındaki artış ve sağlık kuruluşlarındaki yoğunluk nedeniyle süreli engelli raporlarının süresi uzatıldı.

  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, süreli engelli raporları olan vatandaşların evde bakım yardımı ile engelli aylıklarından faydalanma süresinin Covid-19 tedbirleri kapsamında 1 Eylül 2021 tarihine kadar geçerli sayılacağını bildirdi.

  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan yazılı açıklamada, Covid 19 ile mücadele kapsamında, vatandaşların kalabalık ortamlardan uzak durmasını sağlamak için alınan tedbirlerin devam ettiği kaydedildi.

  Süreli engelli raporları ne zamana kadar geçerli olacak?

  Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Evde bakım yardımı ile engelli aylıklarından yararlanan engellilerimizin, süreli engelli sağlık kurulu raporlarını rapor geçerlilik süresi bittikçe yenilemeleri gerekiyor. Ancak artan Covid-19 vaka sayıları ve sağlık hizmet sunucularındaki yoğunluk nedeniyle engellilerimize sunduğumuz hizmetlerde bir aksama yaşanmaması için süresi 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren sonlanmış veya sonlanacak süreli engelli raporu bulunan ve raporları yenilenmemiş olan vatandaşlar, evde bakım yardımı ile engelli aylıklarını 1 Eylül 2021 tarihine kadar alabilmeye devam edecekler.”

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ