16.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 15, 2021

  Sinovac’ın CEO’su açıkladı: Türkiye’ye üretim lisansı verdik

  Bloomberg’e açıklamalarda bulunan Sinovac CEO’su Yin Weidong CEO Weidong, Türkiye dahil 5 ülkeye aşı üretme lisansı verdiklerini belirtti.

  Sinovac CEO’su Yin Weidong Bloomberg’e verdiği röportajında Türkiye’nin de olduğu 5 ülkeye üretim lisansı verdiklerini açıkladı.

  Bloomberg HT’de yer alan habere göre, Sinovac farklı klinik sonuçlarını savunurken CoronaVac’ın gerçek dünyada daha iyi sonuç verdiğini gösteren kanıtlar olduğunu kaydetti.

  Sinovac CEO’su Yin Weidong, Türkiye ile birlikte Brezilya, Endonezya, Mısır ve Malezya’ya aşıyı ülkelerinde üretme konusunda lisans verdiklerini dile getirdi.

  GERÇEK DÜNYA VERİLERİYLE KORUMA ORANI AÇIKLANDI

  Çinli şirket Sinovac’ın koronavirüs aşısı CoronaVac aşısının Endonezya’daki sağlık çalışanları üzerindeki gerçek dünya verileri kamuoyu ile paylaşıldı.


  Sağlık Bakanı Budi Günadi Sadikin, Endonezya’nın başkent Jakarta’da 2. dozlarını aldıktan sonra 28 gün boyunca 25 bin 374 sağlık çalışanının takip edildiğini aktardı. Aşının ölümden %100 koruduğu bildirilirken 2. dozdan 7 gün sonra hastaneye kaldırılma üzerinde %96 etkili olduğu kaydedildi.

  “TEKNOLOJİ TRANSFERİ İÇİN 10 ĞLKE SEÇMEYİ PLANLIYORUZ”

  Sinovac Biotech CEO’su Yin Weidong geçen ay, her sene düzenlenen Asya için Boao Forumu’nda yaptığı açıklamada şirketin günde 6 milyon dozdan fazla aşı ürettiğini belirtmişti.

  Yin, yurtdışındaki ortak üretimin yetersiz olduğunu sözlerine ekledi ve “Mümkün olduğunca en kısa sürede teknolojiyi transfer etmek için 10 ülke seçmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ