22.6 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 3, 2022

  Sinovac kullanımı durdu mu? Sinovac aşısı etkili mi?

  14 Ocak'tan beri ülkemizde yaygın olarka kullanılan Sinovac aşısının Haziran ayında kullanıma geçen serisinin askıya alındığı açıklandı.

  Sinovac’ın kullanımı neden durduruldu? Sinovac şirketinin ürettiği Coronavac aşısı ülkemizde 14 Ocak’tan itibaren uygulanıyor. Son olarak haziran ayında kullanıma geçen bir serinin kullanımının askıya alındığı açıklandı. Peki, Sinovac niye kullanılmıyor? Peki, Sinovac neden kullanılmıyor? 29 Haziran’dan sonra Sinovac olanlar yeniden mi aşılanacak?

  Ülkemizde koronavirüse karşı aşı kampanyası 14 Ocak 2021’de sağlık çalışanlarıyla başladı. Haziran ayında ise tedariklerle birlikte adeta aşı seferberliği başladı. Son olarak Sağlık Bakanlığı’nın 29 Haziran’da kullanılmaya başlayan Sinovac’ın B18880035A serisi aşılarının kullanımını askıya aldı. Peki, Sinovac olanlar bi daha mı aşı olacak? Sinovac’ın kullanımı niye durdu?

  Sinovac’ın CEO’su açıkladı: Türkiye’ye üretim lisansı verdik
  Sinovac’ın CEO’su açıkladı: Türkiye’ye üretim lisansı verdik

  SİNOVAC KULLANIMI DURDU MU?

  Sözcü’de yer alan iddiaya göre Sağlık Bakanlığı 18 Mayıs 2021 üretimli Sinovac B18880035A serisi aşıların kullanımını durdurdu. Söz konusu serisinin 29 Haziran’da uygulanmaya başladığı ifade edildi. Konu hakkında Sağlık Bakanlığı’ndan bir açıklama yapılmadı. Aşı olanların dozlarının yenilenip yenilenmeyeceği gibi bilgilere yönelik henüz bir açıklama yapılmadı. Konu hakkında açıklama yapıldığında haberlerimizde yer vereceğiz. TTB Genel Sekreteri Vedat Bulut, söz konusu serinin 8 Temmuz’da kullanımının durdurulduğunu açıkladı.

  Biontech ve Sinovac Covid-19 aşılarının yan etkileri neler?
  Biontech ve Sinovac Covid-19 aşılarının yan etkileri neler?

  SİNOVAC ETKİLİ Mİ?

  Coronavac aşısının faz 4 sonuçları yayımlandı. Yapılan açıklama göre Sinovac’ın koronavirüsü önleme oranı yüzde 65,9 olarak belirtildi. Sonuçlar saygın bir tıp dergisi olan The New England Journal of Medicine’de yayımlandı. Sinovac’ın hastaneye yatışı önlemede yüzde 87,5, yoğun bakıma yatışı önlemede yüzde 90,3 ve ölümleri önlemede ise yüzde 86,3 etkili olduğu ifade edildi.

  Sinovac koronavirüsü önlemede yüzde 65 etkili!

  Avrupa’da Sinovac yasağı gevşiyor… Sinovac aşısı olanlar hangi AB ülkelerine gidebilecek?

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ