23 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

  Rus bakan uyardı: Aşıdan sonra cinsel ilişkiye girmeyin!

  Delta varyantıyla birlikte koronavirüs vakalarının yeniden arttığı Rusya'da Sağlık Bakanlığı ilginç bir çağrı yaptı. Rusya Sağlık Bakanlığı, aşı olduktan sonra cinsel ilişkiye girilmemesi gerektiği açıklamasını yaptı.

  Ülkeler, koronavirüs salgınını kontrol altına almak için çabalarına devam ederken, aşıların işe yaraması için yapılan çağrılar da sürüyor. Rusya’ya 1000 km’den daha yakın bir bölge bulunan Saratov’da Sağlık Bakanlığı tarafından ilginç bir uyarıda bulunuldu. Bakanlık, aşı olan kişilerin hemen ardından cinsel ilişkiye girmelerinin, kişiyi yoracağını belirtti.

  Cinsel ilişkinin çok enerji tüketen bir aktivite olduğunu hatırlatan Saratov Sağlık Bakanı Yardımcısı Denis Grayfer, ne kadar süre cinsel ilişkiye girilmemesi gerektiği yönünde bir açıklamada bulunmadı.

  Rus bakan uyardı: Aşıdan sonra cinsel ilişkiye girmeyin!

  SPUTNİK V DE AÇIKLAMA YAPMIŞTI

  Rusya’nın geliştirdiği Sputnik V aşısını geliştiren kurumun başkanı Alexander Gintsburg da daha önce aşılamadan sonra fiziksel aktivitelerin kişileri çok fazla zorlamadığı sürece yasak olmadığını açıklamıştı.

  Sputnik V aşısının yan etkisi etkileri neler? Alerjisi olanlar Sputnik V yaptırabilir mi?
  Sputnik V aşısının yan etkisi etkileri neler? Alerjisi olanlar Sputnik V yaptırabilir mi?

  TÜKETİMİ DE TAVSİYE EDİLMİYOR

  Yorucu fiziksel aktivitenin yanı sıra, Rusya’daki resmi açıklamalar, aşılananların üç gün boyunca saunalar, alkol tüketimi gibi durumlardan kaçınmaları gerektiği yönünde.

  Rus aşısı Sputnik V ne zaman yapılacak? Sputnik V aşısının yan etkileri nelerdir?

  Sputnik V aşısı nedir? Sputnik V aşısının yan etkisi var mı?

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ