21.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 27, 2022

  Prof. Dr. Uğur Şahin’den Hindistan varyantına ilişkin aşı açıklaması

  Biontech’in CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, mutant virüsle ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Binlerce kişinin yaşamını yitirmesine neden olan Hindistan varyantına ilişkin konuşan Şahin, geliştirdikleri aşının bu varyanta karşı etkili olacağından emin olduğunu belirtti.

  Covid-19 aşısını ilk geliştiren firmalardan BioNTech’in kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, tüm dünyayı etkileyen ve milyonlarca insanın ölümüne yol açan koronavirüsün Hindistan varyantına ilişkin konuştu.

  AFP’de yer alan habere göre, BioNTech’in kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, firmasının Pfizer ile ortaklaşa geliştirdiği aşının koronavirüsün Hindistan varyantına karşı etkili olduğuna olan güvenini bir kez daha ifade etti.

  Prof. Dr. Uğur Şahin'den Hindistan varyantına ilişkin aşı açıklaması
  Prof. Dr. Uğur Şahin’den Hindistan varyantına ilişkin aşı açıklaması

  Hala koronavirüsün Hindistan varyantını test ettiklerini belirten Prof.Dr. Şahin, “Fakat bu varyantta daha önce test ettiğimiz ve aşımızın başarı gösterdiği mutasyonlar var, bu yüzden kendime güveniyorum” şeklinde konuştu.

  Hindistan’da, koronavirüsün mutasyona uğrayarak bulaşıcılığı artan türlerinin son dönemdeki vaka artışında etkili olduğu düşünülüyor.

  Son dönemde bu varyantın da etkisiyle ülkedeki vaka sayıları rekor kırarken, ülkede krematoryumlarda yer kalmaması nedeniyle hastalıktan hayatını kaybedenler açık alanlarda toplu olarak yakılmaya başlandı. Ülkedeki can kaybı sayısının 200 bini geçtiği biliniyor.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ