20.3 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

  Patronunun çayına korona hastasının tükürüğünü karıştırmak isteyen işçi tutuklandı

  Adana'da geçen sene 215 bin TL'yi alarak ortadan kayolan Ramazan Çimen isimli vatandaş sonrasında ''seni virüsle öldüremedim kafana sıkacağım'' mesajı atınca tutuklandı.

  Olaydan birkaç gün sonra patronu tarafından aranan Çimen, parayı borcu olduğu tefeciye verdiğini öne sürüp, telefonunu kapattı.

  “VİRÜSLE ÖLDÜREMEDİM, KAFANA SIKACAĞIM”

  Ünverdi, başka bir personelinden, Çimen’in bir koronavirüs hastasından 500 lira karşılığında tükürük aldığını ve içeceğine koymaya çalıştığını öğrendi.

  Bu süreçte Çimen, Ünverdi’ye ve ailesine cep telefonuyla tehdit mesajları attı.

  Şikayet üzerine 10 Şubat 2021’de gözaltına alınan Çimen’e, ev hapsi cezası verildi. Olayın basına yansıması üzerine tehditlerine devam eden Ramazan Çimen, eski patronuna cep telefonundan ‘seni virüsle öldüremedim kafana sıkacağım’ diye mesaj attı.

  Adana da korona hastasının tükürüğü ile tehdide tutuklama #1

  YAĞMA SUÇUNDAN TUTUKLANDI

  Bunun üzerine Ünverdi’nin avukatı, Çimen hakkında ‘biyolojik silah kullanmak sureti ile nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs, hakaret, yağmaya teşebbüs’ suçlarından tekrar şikayetçi oldu.

  İddia üzerine 14 Temmuz’da gözaltına alınan Çimen, hakkındaki suçlamaları reddedip, “Bu kişinin içeceğine virüs bulaştırmadım. Bu kişinin amacı adli makamları oyalamaktır. Bu kişi iftira atarak, yargıyı etkilemeye çalışmaktadır” dedi.

  Çimen, sevk edildiği nöbetçi mahkemece ‘yağma’ suçundan tutuklandı.

  Adana da korona hastasının tükürüğü ile tehdide tutuklama #2

  VİRÜS TEHDİDİ SİLAH SAYILMALI

  Avukat Oğuzhan Mete Karabıyık, daha öncesinde müvekkilini öldürmeye çalıştığını ileri sürdüğü Ramazan Çimen hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, şunları söyledi:

  “Virüsle adam öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla açtığımız dava, trajikomik olarak göz ardı edilmişti. Kişiye araç dolandırıcılığından ev hapsi verildi. Daha sonrasında hakkında, ‘biyolojik silah kullanmak suretiyle nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs, hakaret, tehdit ve yağmaya teşebbüs’ suçlamasıyla tekrardan suç duyurusunda bulunduk, ev hapsi cezası kaldırıldı ve tutuklandı. İnsanlar bu işin trajikomik olan vakanın komik kısmıyla ilgilenip, bu durumu basitleştiriyor. Unuttukları bir durum da şu; bu virüs günümüzün vebası olarak nitelendiriliyor. Devletler bu hastalıkla mücadele ederken, kişilere öldürmeye teşebbüste araç olarak kullanılmasına sessiz kalınmaması gerekiyor. Yani bir silah, bıçak ya da herhangi bir zehir nasıl silah olarak değerlendiriliyorsa aynı şekilde koronavirüs hastalığının bulaştırılması da aynı şekilde değerlendirilmeli.”

  Adana da korona hastasının tükürüğü ile tehdide tutuklama #3

  “ÖLDÜRME YÖNTEMİ ÖĞRETTİ”

  Galerici İbrahim Ünverdi ise Ramazan Çimen’in kendisini öldürmeye çalıştığını iddia ederek, “Bu şehrimize yapılmış bir suikasttır. Korona tükürüğünün içeceğe karıştırma yöntemiyle insanlara öldürme taktiği verdi. Bu suçun ağır olması lazım ki insanlar bu suça yeltenmesin. Bu adam ülkemizi rezil etti. Virüsle ailemi yok etmeye çalıştı. Çok zor zamanlar yaşadık. Artık cezaevinde olduğunu biliyorum. Eşim ve çocuklarım çok rahatladı.” diye konuştu.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ