11.6 C
İstanbul
Salı, Aralık 6, 2022

  Okullarda yüz yüze eğitime 1 gün erteleme kararı

  Okullarda yüz yüze eğitimin başlayacağı tarih 1 Mart olarak duyurulmuştu ancak Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen açıklamaya göre, yüz yüze eğitim 1 gün ertelendi.

  Türkiye’de milyonlarca öğrenci, veli ve öğretmen okullarda yüz yüze eğitimin başlayacağı 1 Mart için hazırlıklarına devam ederken, MEB, yaptığı yazılı açıklama ile yüz yüze eğitimin 2 Mart’ta başlayacağını duyurdu.

  Yüz yüze eğitimin başlayacağı tarihle ilgili açıklama Milli Eğitim Bakanlığı’nın sosyal medya hesapları üzerinden yapıldı.

  Bakanlık sosyal medya hesaplarından duyurdu

  Sosyal medya paylaşımında, 1 Şubat tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda, resmî ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla yüz yüze eğitime başlanılacağının ve illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklandığı hatırlatıldı.

  Açıklamanın devamında ise, bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı’nca paylaşılan “İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası”nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek olması sebebiyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırıldığı belirtildi.

  1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca “yerinde karar” uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir.” denildi.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ