23.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Normalleşmede yeni hedef 21 Haziran

  Vaka sayılarındaki düşüşün devam etmesiyle birlikte normalleşme ile ilgili ikinci hedefin 21 Haziran olduğu belirtildi.

  29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasındaki tam kapanmanın etkisiyle düşen vaka sayılarıyla birlikte 1 Haziran’da normalleşme sürecine geçildi. Vaka sayılarındaki düşüşün devam etmesiyle birlikte normalleşme ile ilgili ikinci hedefin 21 Haziran olduğu belirtildi. Edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin MKYK toplantısında bu tarihten sonra tedbirlerin yeniden gözden geçirileceğini söyledi.

  31 Mayıs’ta toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından 1 Haziran’dan itibaren normalleşme sürecinin ikinci etabına geçildi.

  Alınan yeni kararlar doğrultusunda, sokağa çıkma kısıtlamasının saatleri azaldı, hafta sonu kısıtlaması sadece pazar günü ile sınırlandırıldı. Kafe ve restoranlar saat kısıtlamasıyla hizmet vermeye başladı, nikah ve düğünleri yeniden başladı.

  Şimdi ise herkesin gözü bundan sonraki aşamada neler olacağı. Hürriyet gazetesinin haberine göre; bu konu AK Parti Genel Merkezi’nde önceki gün düzenlenen MKYK toplantısında gündeme geldi.

  AŞILAMA İLE VAKALAR DAHA DA DÜŞECEK

  Edinilen bilgiye göre AK Parti Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, aşılanma ile birlikte vakaların daha da düşmesinin beklendiğini belirtti.

  Vaka sayılarındaki azalma ve aşı hızına bağlı olarak, 21 Haziran’ın ardından bazı rahatlamaların olabileceği de konuşuldu. Temmuz ayında ise tedbirlerle ilgili kararların tekrar gözden geçirileceği belirtildi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da toplantıda “Aşılanma hızlanacak, bununla birlikte 21 Haziran sonrası yapacağımız toplantıda Sağlık Bakanımız, Bilim Kurulumuz ve ilgili bakanlıklarımızla tedbirleri tekrar gözden geçireceğiz. Temmuz ayı inşallah daha iyi olacak” dediği öğrenildi.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ