23.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Mutasyon ile birlikte koronavirüs belirtileri de değişti: İşte koronavirüsün yeni belirtileri

  Uzun süredir Türkiye ve dünyayı derinden etkileyen koronavirüs kâbusunun mutasyonlarla birlikte belirtileri de değişti.

  Bir yıldan uzun süre önce Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını etkisini sürdürüyor. İngiltere’de milyonlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs ile ilgili yeni bir araştırma yapıldı.

  HİNT VARYANTIYLA BİRLİKTE BELİRTİLER DE DEĞİŞTİ

  Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre; virüs ile ilgili İngiltere’den ezberleri bozacak bir açıklama geldi. Bugüne kadar yapılan en detaylı araştırmalardan birisi olan çalışma kapsamında Kovid-19 geçiren hastalarda görülen en yaygın belirtiler netlik kazandı.

  Yeni dönemi mercek altına alan bilim insanları, Kovid-19’un en yaygın belirtilerini belirledi. İngiltere’nin önde gelen eğitim kurumlarından King’s College London’da görev alan bilim insanları, hastalığın ‘şimdi farklı davrandığını’nın altını çizdi.

  Bilim insanları Mayıs ayının başından beri hızla yayılan Hint Varyantı’nın belirtilerinin değişikliğin arkasındaki neden olabileceğine inanıyor.

  EN YAYGIN GÖRÜLEN BELİRTİLER

  Yapılan son araştırmaya göre, baş ağrısı, boğaz ağrısı ve burun akıntısının artık en çok bildirilen Koronavirüs belirtileri olduğu açıklandı. 40’lı yaşların altındakilerde baş ağrısı (%66), boğaz ağrısı (%53), burun akıntısı (%49) ve ateş (%42), oranında görüldü.

  Ve yine aynı araştırmaya göre, artık daha az insan tat alma duyularını kaybederken, enfekte olan genç insanlar artık daha hafif soğuk algınlığı belirtileri gösterdiği açıklandı.

   

   

   

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ