23.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Maske karşıtlarından ilginç bahane: “Cinsel organım küçülür, zekam düşer”

  Koronavirüsle aşı seferberliği Türkiye'de ve dünyada tüm hızıyla devam ederken, tedbirlere uymayanların bahaneleri ''yok artık'' dedirtti.

  Hayatı alt üst eden koronavirüse karşı aşı olanların sayısı hızla artarken, farklı gerekçelerle tedbirlere uymayanlar da var. Maske karşıtları”cinsel organım küçülür, zekam azalır” gibi sudan sebeplerle aşıyı reddediyor.

  Dünya çapında aşılama çalışmaları devam ederken, maske ve mesafe kuralları da uygulanmaya devam ediyor. Bununla birlikte bu tedbirlere bahaneler üreterek uymayanlar da var.

  İndependent Türkçe’de yer alan habere göre, İngiltere’de bir kişi maske takma kuralını ihlal edince yetkililer polise haber vemek zorunda kaldı. Kişinin, Maske takmamasının nedenini ”penisimi küçültüyor” diyerek açıklaması ve mağazada bulunan diğer müşterilere de maske takmamalarını söylemesi şaşkınlığa sebep oldu.

  Polisten yapılan açıklamada “İnanılmaz bir şekilde, bir müşteri mağazadaki kişilere cinsel organı küçülttüğünü düşündüğü için maske takmamalarını söyledi” dendi.

  Öte yandan uzmanlar, Hindistan’da çıkan ve İngiltere’deki vaka artışına sebep olan Delta varyantı konusunda uyarıda bulunuyor.

  Yine İngiltere’de ismi açıklanmayan bir kişinin, polislere ”zekayı düşürdüğü” için maske takmadığını söylemesi büyük şaşkınlığa sebep oldu. Polisin açıklamasında, bu iddiaya dair bir veri bulunmamasına rağmen “kişinin tartışmacı ve saldırgan tavrında ısrar ettiği ve huzuru bozduğu” belirtildi.

  Polis ayrıca aşı olanların da tedbir gereği maske takmaya devam etmesi gerektiğini hatırlattı. Aynı bölgede bir alışveriş merkezinde yaşlı bir kadın, zaten aşı olduğunu söyleyerek kendisinden maske takmasını isteyen bir çalışanı itmişti.

  Polis açıklamasında; henüz herkesin aşı olmadığını belirterek vatandaşların koronavirüs tedbirlerine uymalarını istedi.

  Öte yandan İngiltere’nin Derbyshire bölgesinde en az 200 kişide tespit edildi.

  ”Koronavirüs kalp hastalıklarını artırdı”

  ”Her burun ameliyatında revizyon olasılığı vardır”

   

   

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ