27.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 25, 2021

  Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı? Bayramda yasak var mı?

  Bayram tatili öncesi en çok merak edilen konulardan biri de sokağa çıkma yasakları oldu. 2021 Ramazan Bayramı'nda uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından dikkatler Kurban Bayramı'na çevrildi. Yaklaşan 2021 Kurban Bayramı öncesi bayramda kısıtlama olup olmayacağı vatandaşlarca merak ediliyor. Peki, Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı? Bayramda yasak var mı?

  Kurban Bayramı öncesi sokağa çıkma yasaklarının tekrardan uygulanma ihtimali vatandaşların kafasında soru işareti oluşturdu. Ramazan Bayramı’nda gerçekleşen sokağa çıkma yasağının ardından gözler Kurban Bayramı için verilecek kararlarda. İşte, Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlamalarında son durum ve resmi bilgiler…

  Sokağa çıkma yasakları halen vatandaşların merak ettikleri konular arasında ilk sıralarda kendine yer buluyor. 2021 Kurban Bayramı 19 Temmuz-23 Temmuz tarihlerinde idrak edilecek. Bu süre kapsamında sokağa çıkma yasaklarının gündeme gelip gelmeyeceği vatandaşların yanıt aradıkları hususlar arasında yer alıyor.

  KURBAN BAYRAMI’NDA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI OLACAK MI?

  Kurban Bayramı’nda herhangi bir sokağa çıkma ya da seyahat yasağı uygulaması hakkında resmi kurum ya da kişilerden henüz bir açıklama gelmedi.

  Bayram öncesi son kez toplanacak olan Bilim Kurulu ve Bakanlar Kurulu sonrasında kararın netleşmesi ve vatandaşlara ilan edilemesi  bekleniyor.

  SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN AÇIKLAMA

  Geçtiğimiz günlerde aşılama süreci kapsamında açıklamalarda bulunan Fahrettin Koca, ”Bayram tedbiri olacak mı?” sorusuna, ”Şu an bayram için ekstra bir tedbir yok” şeklinde yanıt vermişti.

  PROF.DR. NECMİ İLHAN’DAN DURUM DEĞERLENDİRMESİ

  Toplum Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan, Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağını da içeren kısıtlamaların gündeme gelip gelmeyeceğine ilişkin açıklamalar yapmıştı.

  Prof. Dr. İlhan, şu an için Kurban Bayramı’na ilişkin kısıtlamanın öngörülmediğini söyledi. İlhan, ”Ortamların temiz hava ile havalandırılması, çok kalabalık ve kapalı yerlerde maske takılması ile birlikte aşının da hızlı gitmesi ile bir kısıtlama olmayacağını düşünüyorum. Aşının yaygınlaşması ile birlikte bayram sonrasında vaka sayıları daha aşağı da gidebilir.” ifadelerini kullanmıştı.

  Kabine toplanıyor! Gözler bayram tatilinde

  Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı tatili 11 gün olur mu?

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ