23.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Koronavirüs testi 305 gün boyunca pozitif çıktı!

  İngiltere'nin Bristol kentinde yaşayan Dave Smith isimli kişinin 10 aydan daha uzun süre koronavirüs enfeksiyonu yaşadığı ortaya çıktı.

  Karısının 5 kez kendisi için cenaze töreni düzenlediğini söyleyen 72 yaşındaki Smith, ”Ne zaman kötüye doğru gitsem daha da kötüleştim ve ölümün eşiğine geldim.” dedi. 305 gün boyunca koronavirüs testi pozitif çıkan Smith’in Temmuz ayında Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Kongresi’ne (ECCMID) sunulacağı ve “literatürde kaydedilen en uzun enfeksiyon” olarak inceleneceği belirtildi.

  İngiltere Bristol’de 72 yaşındaki Dave Smith’in 305 gün boyunca koronavirüs geçirdiği ortaya çıktı. İlk olarak Mayıs 2020’de koronavirüs teşhisiyle hastaneye yatırılan Smith’in Covid testi 305 gün boyunca pozitif çıkarak tıp literatürüne geçti.

  72 yaşındaki emekli sürüş eğitmeni Dave Smith’in hastalığı 10 aydan fazla sürerken, bu vakanın Temmuz ayında Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Kongresi’ne (ECCMID) sunulacağı ve “literatürde kaydedilen en uzun enfeksiyon” olarak inceleneceği belirtildi.

  "Yoğun bakımlarda hasta yaşı 30'lara düştü"
  “Yoğun bakımlarda hasta yaşı 30’lara düştü”

  ”KARIM BEŞ KEZ CENAZE TÖRENİ DÜZENLEMEYE BAŞLADI”

  Geçen yıl Mayıs ayında koronavirüs teşhisiyle hastaneye kaldırılan Smith, sekiz gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edilirken, daha sonra nefes darlığı ve ateşe bağlı akut sorunlar şikayetiyle yeniden hastaneye kaldırıldı.

  Guardian’a konuşan 72 yaşındaki Smith, “Ne zaman kötüye doğru gitsem daha da kötüleştim ve ölümün eşiğine geldim. Karım benim için beş kez cenaze töreni düzenlemeye başladı” ifadelerini kullandı.

  İngiltere varyantı yüzde 60 daha bulaşıcı, yüzde 67 daha öldürücü
  İngiltere varyantı yüzde 60 daha bulaşıcı, yüzde 67 daha öldürücü

  ”BÜTÜN AİLEMİ BARIŞMAK İÇİN ÇAĞIRDIM”

  Şu an durumu iyi olan ve son testi negatif çıkan Smith, “Uzun süre hastanede kaldıktan sonra bütün aileyi onlarla barışmak için çağırdım. Keşke şimdi çenemi kapalı tutsaydım” diye konuştu.

  Bristol Üniversitesi, North Bristol NHS Trust ve Public Health England’dan akademisyenler, Smith’in geçen yılın ortasında öksürük ve ateş şikayetiyle hastaneye kaldırıldığını söylerken, daha sonra Ağustos, Eylül, Ekim ve Aralık aylarında hastanede yattığını belirtti.

  Çocuklara da koronavirüs aşısı yapılacak mı?

  Tam 218 gündür koronavirüsü atlatamıyor!

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ