21.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 27, 2022

  Kanada’dan kritik açıklama: Aşı ve varyantlar arasındaki savaşı kaybediyoruz

  Kanada'nın en büyük eyaleti Ontrario'da vaka sayılarının artması üzerine Bölge Başkanı Doug Ford, “Aşılar ve varyantlar arasındaki savaşı kaybediyoruz” dedi.

  Kanada’nın en büyük eyaletindeki Ontario’da Covid 19 vaka oranın salgının başlangıcından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Ontrario’daki bu gelişmeler üzerine bölge başkanı Doug Ford, “Aşılar ve varyantlar arasındaki savaşı kaybediyoruz” açıklamasını yaptı.

  Haziran’a kadar yüzde 600 artması bekleniyor

  Kanada’da pandeminin başından beri ilk kez geçen hafta, nüfusa oranla vaka sayısı  Amerikaya’yı geçti. Ülkenin en kalabalık şehirlerinden Ontario’daki Covid 19 vaka oranının Haziran ayına kadar yüzde 600 artabileceği kaydedildi. Ontario’da koronavirüs vaka oranı en yüksek seviyeye ulaşmasının ardından bölge başkanı Doug Ford açıklamada bulundu. Doug Ford, “Aşılar ve varyantlar arasındaki savaşı kaybediyoruz. Kararlı olursak, bunu tersine çevirebiliriz” ifadelerini kullandı.

  Kısıtlamalar uymayanlara 600 dolar ceza

  Kanada’da Covid 19’a karşı alınan yeni önlemler kapsamında, Ontario Polisi artık sürücüleri ve yayaları durdurarak dışarıda olma sebeplerini ve adreslerini sorabilecek. Bu kapsamda kısıtlamalara uymayan kişilere 600 dolar (4 bin 843 TL) para cezası verilecek.

  Kanada’da son durum nasıl?

  Kanada’nın en büyük eyaletindeki Ontario’da Covid 19 vaka oranın en üst seviyeye ulaştı. Vatandaşların önlemlere uymaması halinde vaka oranının Haziran ayına kadar yüzde 600 artacağı ülkedeki en büyük endişelerden biri. Kanada Federal Sağlık Bakanlığı’nın açıklamalarına göre, ülke genelinde geçen hafta 23 bin 313 olan koronovirüs ölümleri, 278 artarak 23 bin 591’e çıktı. Kanada’da bugüne kadar toplam 9 milyon 775 bin 267 kişiye ilk doz koronavirüs aşısı yapıdı. Ülke genelinde tam aşılama uygulanan kişi sayısının ise 880 bin 60 olduğu ifade edildi.

  Türkiye kendi aşısına ne zaman kavuşacak? İşte yerli aşı hakkında her şey

  Mutasyonlu virüs aşıya dayanıklı hale gelirse ne olacak?

  Şili, Türkiye’de de kullanılan Sinovac aşısının etkinlik sonuçlarını açıkladı

  Covid-19’a kırmızı soğan etkisi; virüsün akciğer tutulumunu engelliyor

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ