17.3 C
İstanbul
Pazar, Haziran 13, 2021

  Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta yapılacak? İşte kontrollü normalleşme kararları

  Kabine toplantısı belki de bu zaman kadar hiç olmadığı kadar heyecanla bekleniyor. Tam kapanma sonrası kontrollü normalleşme kararlarının açıklanacağı Kabine toplantısının ne zaman ve saat kaçta yapılacağı büyük merak konusu oldu.

  Tam kapanma uygulaması 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’te sona eriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada kontrollü normalleşme kararlarının Kabine toplantısında alınacağını açıklamıştı. Yasaklar, kısıtlamalar ve seyahat engellerinin ele alınacağı Kabine toplantısında Bilim Kurulu’ndan gelecek tavsiyeler göz önünde tutulacak.

  KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN SAAT KAÇTA YAPILACAK?

  Kontrollü normalleşme kararlarının alınacağı Kabine toplantısının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Kabine toplantısı 17 Mayıs Pazartesi günü yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından açıklama yapacak.

  Başkan Erdoğan “81 İlimizden 560 Genç ile En Uzun İftar Sofrası” programına video konferans yöntemiyle katıldı ve normalleşme ne zaman sorusunun yanıtı hakkında son dakika açıklamalarında bulundu. Bu kapsamda; yeni normalleşme takvimi merakla beklenirken Başkan Erdoğan, “17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız.” ifadelerini kullandı.

  “YENİ NORMALLEŞME TAKVİMİNİ AÇIKLAYACAĞIZ”

  17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden biri bu olacak. Bu takvimde okulların açılışıyla ilgili süreç de yer alacak.

  KOVİD-19 SALGINI İLE MÜCADELE

  Tedbirlere sıkı sıkıya riayet ederek bu salgını en kısa zamanda atlatıp normal hayatımıza döneceğimiz günlerin yakın olduğuna inanıyorum. Bir süre daha fedakarlık gerekli.

  Erdoğan, normalleşme takvimi hakkında, “İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden bir tanesi de zaten bu olacak. Bu takvimde okulların açılışı ile ilgili süreçte yer alacak. Salgının şüphesiz ki inişli çıkışlı seyri bu tür konularda çok önceden kesin tarihler vermemize mâni oluyor. Bakınız şu anda ciddi manada vefat sayısında düşüş var. Tabii bu aldığımız tedbirlerin netice vermeye başladığını gösteriyor.

   

   

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ