17.3 C
İstanbul
Pazar, Haziran 13, 2021

  Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta? Kademeli normalleşme sonrası belli olacak

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşecek Kabine toplantısı için gözler Beştepe’ye çevrildi. 1 Haziran sonrası uygulanacak tedbirlerin ele alınacağı Kabine toplantısının ana gündem maddelerinden biri de aşılama süreci olacak…

  Kritik Kabine toplantısında 17 Mayıs’ta başlayan kademeli normalleşme dönemi sonrası hangi kararların alınacağı belli olacak. 1 Haziran’dan itibaren alınacak önlemler ve hayata geçirilecek uygulamaların ele alınacağı Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapması bekleniyor…

  KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşecek Kabine toplantısı bugün (17 Mayıs 2021 Pazartesi) saat 15.00’te başlayacak. Toplantının sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan “Millete Sesleniş” konuşması gerçekleştirecek ve alınan kararları açıklayacak.

  KADEMELİ NORMALLEŞME SONRASI BELLİ OLACAK

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Ramazan ayı içinde yaptığı açıklamada, “Niyetimiz mayıs ayı sonuna kadar nispeten ihtiyatlı hareket etmeyi sürdürmektir. Haziran ayıyla birlikte günlük hayatı daha da rahatlatacak şekilde tedbirleri önemli ölçüde gevşetmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, bir sunum gerçekleştirmesi beklenen Kabine toplantısında, 29 Nisan- 17 Mayıs tarihleri arasında uygulanan 19 günlük tam kapanma sürecinin sonuçları analiz edilecek. Nüfusa oranlı il vaka haritası üzerinde değerlendirme yapılacak.

  KADEMELİ NORMALLEŞMENİN İLK DÖNEMİ 1 HAZİRAN’DA SONA ERİYOR

  Tam kapanma uygulaması sonrasında Türkiye’de günlük koronavirüs vakaları 10-12 bin bandına düştü. Bu trendini devam ettirmek ve şu anda tespit edilen vaka sayılarını 10 binin altına düşürmek için kademeli normalleşme tedbirleri ay sonuna kadar devam edecek.

  1 HAZİRAN SONRASI UYGULANACAK TEDBİRLER ELE ALINACAK

  Kabine toplantısında 1 Haziran sonrası, yani yaz aylarında hangi tedbirlerin uygulanacağı şekillenecek.

  Toplantıda, esnafın durumu da masaya yatırılacak. Normalleşme adımları kapsamında iş yerlerinin açık kalması için atılacak adımlar değerlendirilecek.

  AŞILAMA SÜRECİ DE ELE ALINACAK

  Türkiye’de koronavirüsle mücadele kapsamında yapılan aşı sayısı 26 milCumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşecek Kabine toplantısı için gözler Beştepe’ye çevrildi. yona yaklaştı. BioNTech ve Sinovac aşılarının ardından Rusya’nın Sputnik V aşısı da yakında kullanılmaya başlanacak.

  Bu çerçevede toplantıda, Türkiye’deki son durum ve aşı tedarikindeki yol haritası üzerinde de durulacak, yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

   

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ