23.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Kabine toplanıyor! Pazar yasakları kalkacak mı?

  Kabine toplantısı bugün saat 15:00'te başlayacak. Kısıtlamaların biraz daha gevşetilmesi ve vaka sayıları toplantının ana gündem maddesi.

  Gözler bugün yapılacak olan Kanine Toplantısında. Toplantının ana gündem maddesi ise kısıtlamaların gevşetilmesi ve vaka sayıları olacak.

  Kabine toplantısı için işaret edilen güne girildi. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yoğun programından dolayı ertelenen kabine toplantısı bugün yapılacak. Pek Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak?

  KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

  Normal şartlarda 2 haftada bir gerçekleşen Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yoğun programı nedeniyle ertelenmişti. Kabine Toplantısı 21 Haziran Pazartesi günü saat 15.00 itibariyle başlayacak.

  Toplantı sonuçlarının ise Cunhurbaşkanı Erdoğan’ın saat 19:00’da açıklaması bekleniyor.

  KISITLAMALAR NE ZAMAN KALKACAK?

  Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, katıldığı bir televizyon programında kısıtlamaların kalkıp kalkmayacağı ile ilgili şu bilgileri verdi:

  ”Evet bu en çok vatandaştan da gelen talep. Bize de çok fazla miktarda ulaşıyor. Belki pazar günü de cumartesi günü gidi devam edebilir, belki saatler biraz daha gece alınabilir. Gece saatlerinde insanlar daha fazla bir araya geliyorlar. Evlerde bulaşın fazla olduğunu görüyoruz. Evde bulunacak saatler belki 22.00’den 23.00’e kaydırılabilir, sosyal alanlarda açık alanların saatleri kaydırılabilir. Ama özellikle geldiğimiz noktada, aşıda da iyi noktaya gelmişken, bireysel önlemlere daha dikkat edildiğinde daha iyiye gideceğimizi söylemek mümkün. Muhtemelen Sonbaharda maskesiz dışarı çıkabileceğiz. Minibüse, metroya binerken, hastaneye giderken, AVM’ye giderken maske takacağız. Ama günlük hayatta, açık havada maskenin daha az kullanacağımızı söylemek mümkün olacak.”

  PAZAR YASAKLARI KALKIYOR MU?

  1 Haziran’da yürürlüğe giren kademeli normalleşme ile sokağa çıkma kısıtlaması saat 22.00’den sonra olacak şekilde düzenlenmiş, pazar günleri ise tamamen kısıtlama kapsamında kalmıştı. Pazar günü sokağa çıkma yasağının kalkıp kalkmayacağı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugünkü açıklamasıyla netlik kazanacak.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kademeli normalleşme yarın başlıyor! Sokağa çıkma kısıtlamasında saatler değişti

  Avrupa’da seyahat kısıtlamaları gevşetildi! Kimler, ne zaman Avrupa’ya seyahat edebilir?

   

   

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ