10.7 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 20, 2023

  İstanbul’da 20 yaş altı ve 65 yaş üstüne toplu taşıma yasağı

  İstanbul’da, İl Hıfzısıhha Kurulu kararıyla, 15 Ocak’tan itibaren 65 yaş üstü ve 20 yaş altındakilerin toplu ulaşım kullanması yasaklandı.

  Toplu ulaşımda kullanılan İstanbulkart’ın sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda İstanbul Valiliği Hıfzıssıhha kararına göre Kovid-19 önlemleri kapsamında 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki tüm vatandaşlarımızın toplu taşıma kullanımının kısıtlandığı duyuruldu ve vatandaşlara anlayışları için teşekkür edildi.

  İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan genelgeye göre 65 yaş üzerindeki vatandaşlar, saat 10.00 ila 13.00 arasında 20 yaş ve altındaki gençler ve çocuklar ise saat 13.00 ila 16.00 arasında dışarı çıkabiliyor.

  HES kodu eşleşmesi için de son gün

  Belirtilen bu iki yaş grubuna İstanbul’da toplu taşıma yasağının başlayacağı 15 Ocak tarihi, Hayat Eve Sığar (HES) kodu kontrolünün de başlayacağı gün olarak belirlendi. Vatandaşlar, 15 Ocak tarihine kadar İstanbulkartlara HES kodu eşleşmesi yapılmak zorunda. Eşleşmesi gerçekleşmeyen kartların toplu ulaşım araçlarında kullanılması mümkün olmayacak.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ