0.7 C
İstanbul
Pazartesi, Ocak 24, 2022

  İstanbul İl Sağlık Müdürü: Yaz ayları rahat geçecek

  İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, şehirdeki vaka sayılarının düştüğünü, yaz aylarının rahat geçeceğini söyledi.

  Normalleşme sürecine geçiş ile ilgili çalışmalar devam ederken İstanbul İl Sağlık Müdürü  Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, vaka sayılarındaki düşüşe dikkat çekerek, haziran, temmuz ve ağustos aylarının daha rahat geçebileceğini ifade etti. Memişoğlu, İstanbul’da yaz aylarında salgın ile ilgili bir problem ön gürülmediğini kaydetti.

  Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Merkezi’nin açılışına katılan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, kentteki vaka ve aşılama sayısı ile ilgili bilgiler verdi.

  HAZİRANDA AŞILAMA BÜYÜK ORANDA SAĞLANACAK

  Prof. Dr. Memişoğlu, Covid 19 ile mücadelenin başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü, toplumun uyumu, sağlık çalışanlarının özverili çalışmalarıyla vaka sayısının şu an çok azaldığını belirterek şunları söyledi: “Bu durumun devam etmesi için herkesin farkındalığını koruyarak uyumlu olması gerekiyor. Haziranda aşılamayı büyük oranda sağlamış olacağız.”

  YAZ AYLARI RAHAT GEÇECEK

  Covid 19 sürecinde emeği geçenlere teşekkür eden Prof. Dr. Memişoğlu yaz aylarıyla ilgili şöyle konuştu:  “Haziran, temmuz ve ağustos aylarının daha rahat geçeceğini, aşılama yaparsak da bu sene salgında büyük vaka sayılarının olmayacağına inanıyorum. Topluma, sağlık çalışanlarına, kurumlarımıza, devlet büyüklerimize, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Süreci büyük bir özveriyle yönettik. Yönetmeye de devam ediyoruz.”

  HASTANELER NORMAL İŞLERİNE DEVAM EDİYOR

  Salgın azaldığını ama bitmediğini vurgulayan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, salgının sona ermesi için aşı, sosyal mesafe ve farkındalığın devam etmesi gerektiğini söyledi.  İstanbul’da vaka sayılarının çok azaldığını kaydeden Memişoğlu, hastanelerde de sorun olmadığını normal işlerine devam ettiklerini belirtti.

  AŞIYA TALEP ARTTI, HAZIRLIKIYIZ

  Aşılama çalışmaları bittikten sonra daha rahat edileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Memişoğlu sözlerini şöyle tamamladı, “Bazen eleştiri de olacaktır, biz bunları göz almış durumdayız. Ama Türkiye sağlık hizmetleri anlamında en iyisini sunabildiğini gösterdi. Sağlık alanında dünyanın en iyi ülkelerinden biriyiz. Bilim ve teknoloji anlamında da kendimizi daha da geliştireceğiz. 1 Haziran’dan sonrası için her türlü hazırlığımız var. Aşıyla ilgili de hazırlığımızı yaptık. İnsanları aşı olmaları için bekliyoruz. Aşıya olan talep de arttı. İnşallah aşılandıktan sonra daha da rahat edeceğiz” diye konuştu.

  Fahrettin Koca açıkladı: 50 yaş üstüne aşılama 1 Haziran’da başlayacak

  Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz: Tüm aşılardan sonra üçüncü doz gerekecek

  Biontech aşısı sağlık ocaklarında da yapılacak, Aile hekimleri uygulayacak

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ