27.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 25, 2021

  İsrail’den yeni aşı kararı!

  Nüfusunun büyük çoğunluğunu aşılayan İsrail bağışıklığı zayıf olan kişilere 3. doz aşı uygulanacağını açıkladı.

  Delta varyantının yayılmasından dolayı vaka sayılarının ciddi şekilde arttığı gözlemlenen İsrail’de aşıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

  Hükümet tarafından yapılan açıklamada, bağışıklığı zayıf olan ve iki doz Pfizer-BioNTech aşısı olan kişilere aynı aşıdan üçüncü dozun uygulanması kararı alındı.

  İsrail Sağlık Bakanı Nitzan Horowitz, “Bu karar hemen yürürlüğe girecek. İki doz Pfizer/BioNTech aşısı olup bağışıklığı zayıf olanlar üçüncü doz aşı olacak” dedi.

  Biontech koruyuculuğu yüzde 64’e geriledi!

  YÜZDE 57’Sİ İKİ DOZ AŞI OLDU

  Hükümet yetkilileri, halkın geri kalanının üçüncü doz aşı olup olmayacağını açıklamazken, Bakan Horowitz, “Bu konu üzerine çalışıyoruz, henüz net bir karara varmadık” diye konuştu.

  Aralık ayı itibarıyla aşı uygulayarak 9,3 milyonluk nüfusunun yüzde 57’sini tamamen aşılayan İsrail’de, geçtiğimiz ay ilk olarak kısıtlamalar gevşetilmiş, daha sonra vaka sayılarının artmasıyla birlikte yeniden kısıtlamaya gidilmişti.

  PFİZER FDA’YA BAŞVURACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

  ABD ilaç firması Pfizer’ın Alman ortağı BioNTech ile ürettiği yeni tip Corona virüs (Covid-19) aşısının üçüncü doz uygulaması için ABD Gıda ve İlaç Dairesine (FDA) başvuru yapacağı belirtildi.

  Pfizer’dan Assoicated Press’e yapılan açıklamada, şirketin salgına bağışıklığı artırmak ve potansiyel olarak Covid-19 varyantlarının yayılmasını durdurmak amacıyla üçüncü doz aşı onayı için FDA’ya izin başvurusu yapacağı kaydedildi.

  40’lı yaşlardan sonra beslenme nasıl olmalı?

  Şili ve İsrail’de aşı oranı aynı, sonuçlar farklı: Biri normale dönerken diğeri tekrar kapandı

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ