10.7 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 20, 2023

  İngiltere’de kısıtlamalar 5’inci seviyeye çıkarıldı

  İngiltere’de koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hükümet tarafından planlanan aşamalı kısıtlamalar son seviye olan 5'e yükseldi. 5’inci seviyede Ulusal Sağlık Sistemi’nin (NHS) çökme aşamasında olduğu belirtildi.

  İngiltere’de koronavirüsün mutasyona uğramasının ardından vaka sayılarında ve ölümlerdeki artış neticesinde kısıtlama seviyesi beşe yükseltildi. Daha önce dördüncü seviyeye yükseltilen kısıtlamalarda sosyal mesafe ve farklı kısıtlamalar bulunurken beşinci seviyede sosyal mesafe ve kısıtlamalar daha da artırılıyor. Diğer yandan, beşinci seviyede Ulusal Sağlık Sistemi’nin (NHS) sağlık hizmetlerine yetemeyecek kadar yük altına girdiği ve sistemin çökme durumunda olduğu ifade edildi.

  Başbakan ulusa seslenecek

  İngiliz medyasınde yer alan haberlere göre, İngiltere Başbakanı Boris Johnson bu akşam yerel saatle 20.00’de (TSİ 23.00) ulusa seslenecek. Başbakan Johnson’ın tedbir seviyesinin beşe yükseltilmesine ilişkin getirilen yeni kısıtlama ve sosyal mesafe kuralları konusunda açıklama yapması bekleniyor.

  Son 24 saat içinde 58 bin 784 vaka

  Diğer yandan, İngiltere’de son 24 saatte 58 bin 784 yeni Covid-19 vakasının tespit edilirken, 407 kişinin de hayatını kaybettiği açıklandı. Son eklenen rakamlarla ülkedeki toplam vaka sayısı 2 milyon 713 bin 563’e yükselirken, toplamda 75 bin 431 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ