13.6 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 1, 2022

  İngiltere ve Fransa Moderna’nın Covid-19 aşısına onay verdi

  İngiltere, ABD'nin Moderna firmasının ürettiği Coronavirüs aşısına onay verdi. Moderna'nın Covid-19 aşı, kısa süre önce İsrail tarafından da onaylanmıştı.

  Mutasyonlu virüslerin ortaya çıkmasının ardından vaka sayılarının yükselişe geçmesiyle  yeniden “kapanma” sürecine giren İngiltere, ABD’li ilaç firması Moderna’nın geliştirdiği Covid-19 aşısının yaygın kullanımına onay verdi.

  17 milyon doz aşının ön siparişi verildi

  Tüm dünyayı etkileyen koronavirüsün mutasyona uğramasıyla vaka sayılarının yükselişe geçtiği İngiltere’de 3. Kovid-19 aşısı da onaylandı. ABD’li Moderna şirketi tarafından geliştirilen Covid-19 aşısının yaygın kullanımına onay çıktı. Fakat yeni aşıların ilkbahardan önce İngiltere’ye gelmesi beklenmezken, toplam 17 milyon doz ön siparişi verildiği kaydedildi. İngiltere’de bugüne kadar yaklaşık 1,5 milyon kişiye en az 1 doz Covid-19 aşısı uygulandı.

  Moderna aşısına Fransa’dan da onay geldi

  Fransa Yüksek Sağlık Kurumu da ABD merkezli ilaç şirketi Moderna’nın geliştirdiği Covid-19 aşısının 18 yaş ve üstü bireylerde kullanımına onay verdi. Fransa, daha önce Prof. Dr. Uğur Şahin’in kurucu ortağı ve CEO’su olduğu BioNTech ile ABD’li ilaç devi Pfizer tarafından geliştirilen Covid-19 aşısına onay vermişti.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ