2.9 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 4, 2023

  İngiliz üniversiteden aşı olan öğrencilere para ödülü

  Nüfusunun büyük bir bölümünü aşılayan İngiltere'de aşı teşvikleri akademik gruplarda da devam ediyor. Son olarak Brighton şehrinde yer alan Sussex Üniversitesi, iki doz Covid-19 aşısı olan ya da virüse karşı bağışıklığını ispatlayan 10 öğrencisine 5 bin sterlin (60 bin TL) ödül vereceğini duyurdu.

  Koronavirüsle mücadele aşı seferberliğiyle birlikte devam ederken ülkelerin ve ülkeler içerisindeki kurumların aşı teşvikleri de devam ediyor.

  İngiltere’de bir öğrencilerini üniversite koronavirüs aşısına teşvik etmek içinnakit para ödülü vermeye hazırlanıyor.

  DSÖ’den aşılarla ilgili açıklama

  ÖDÜL ALACAK ÖĞRENCİLER ÇEKİLİŞLE BELİRLENECEK

  Brighton şehrinde yer alan Sussex Üniversitesi, aşı olan öğrenciler arasından cekilişle 10 kilite 5 bin sterlin para ödülü verileceğini duyurdu.

  Ödül çekilişinin ise öğrencilere aşılarını olmaları için zaman vermek adına Kasım ayı sonunda yapılacağı belirtildi.

  DSÖ’den aşılarla ilgili açıklama

  ”10 İSİM SEÇİLECEK”

  Konuyla ilgili konuşan üniversitenin rektör yardımcısı Profesör Adam Tickell, aşı olan her öğrencinin otomatik olarka katılım sağlayacağını ve talihli 10 kişiye para ödülü verileceğini açıkladı.

  Tickell, “Yaptığımız şey sadece teşvik vermek. Bunlar öğrencilerimiz için önemli ödüller olsa da, öğrenciler geçen yıl karşılaştığımız türden bir durumu yaşarlarsa, üniversiteye maliyeti insani, sosyal ve finansal maliyetle karşılaştırıldığında küçük olacaktır” diye konuştu.

  Aşı olmayanlara yasak konabilir mi? Hukukçular ve bilim insanları yanıtladı!

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ