16.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 15, 2021

  İçişleri Bakanlığı’ndan bayram açıklaması: Tek tek kontrol edilecek

  İçişleri Bakanlığı Tam Kapanma sürecine rastlayan Ramazan Bayramı süresince denetimlerin sıkı şekilde süreceğini açıkladı.

  17 günlük Tam Kapanma nedeniyle alınan tedbirler sıkı şekilde uygulanmaya devam ederken İçişleri Bakanlığı Ramazan Bayramı denetimleriyle ilgili açıklama yaptı.

  Şehirlerarası yollara kurulacak 1.167 kontrol noktasında seyahat izin belgeleri tek tek  kontrol edilecek.

  Tam Kapanma sürecine geçen bayram boyunca İçişleri Bakanlığı, yurt genelinde yoğun şekilde salgın denetimi yapılacağını bildirdi.

   

  İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Denetimler kapsamında, şehirlerarası yollarda 1.167 yol kontrol noktası oluşturulmuş olup, bu yol kontrol noktalarında 16 bin 669 kolluk personeli görev yapacak. Denetimlerde, ‘seyahat izin belgeleri’ tek tek kontrol edilecek ve seyahat izin belgesi olmadan şehirlerarası seyahat edenlerin tespiti halinde gerekli idari yaptırımlar uygulanacak.”

  Sokağa çıkma kısıtlamasına dair denetimler çerçevesinde; gerek şehir içi kontrol noktaları gerekse devriye ekipleriyle etkin bir denetim gerçekleştirileceği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

  “Şehir içi cadde ve sokaklarda kolluk kuvvetlerince oluşturulan toplam 6 bin 84 kontrol noktasında 79 bin 279 kamu personeli görev yapacak olup gerçekleştirilecek denetimlerde geçerli bir muafiyetin var olup olmadığı, çalışma izni görev belgesi kontrolü ile dışarıda bulunulan durumun muafiyet nedeni, zamanı ve güzergahı ile uyumlu olup olmadığı kontrol edilecektir.

  Ramazan Bayramı’nı da içine alan süre boyunca şehirler arası seyahat kısıtlaması ve sokağa çıkma kısıtlamasına dair yürütülen denetimlerde toplam 7 bin 251 kontrol noktasında 95 bin 948 kolluk personeli görev alacaktır. Bu dönemde ayrıca kolluk kuvvetlerince yaya ve motorize devriye hizmetlerine ağırlık verilerek sokağa çıkma kısıtlamasına dair denetimlere aralıksız 7/24 esasına göre devam edilecektir. Bu çerçevede her gün ortalama 13 bin 938 yaya/motorize devriye ekibinde 78 bin 230 kolluk personeli sokağa çıkma kısıtlaması tedbirine dair denetim faaliyetlerinde görev alacaktır.”

  Ayrıca salgın denetim ekiplerinin de bu süreçte iş yeri denetimleri tam kapasiteyle sürdüreceği ifade edildi.

   

  17 Mayıs’tan sonra her hafta bir açılma: İlk sırada esnaf sonra yüz yüze eğitim var

  Aile hekimleri 10-12 Mayıs’ta çalışıyor mu? Aile Sağlığı Merkezleri bayram haftasında açık mı?

  Gece çalışan sağlıkçılarda Covid-19 riski üç kat fazla

  “COVID-19 8-10 yıl sürer, yılda 2 kere aşı olmamız gerekebilir”

  BionTech’in tek dozu ziyan olmasın diye hastaneler arası işbirliği kuruldu

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ