13.6 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 1, 2022

  Erdoğan aşı tarihini açıkladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs aşısının yapılmaya başlanacağı tarihi açıklayarak, "Aşılar öncelik sıralamasıyla uygulamaya geçecek, perşembe ya da cuma gününe kadar başlayacağız" ifadesini kullandı.

  Aşı tarihi

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan yeni yılın ilk kabine toplantısı sona erdi.

  Toplantıdan sonra basına değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, ülkemizdeki Koronavirüs kısıtlamalarıyla ilgili olarak, “Vaka sayısının belirli bir sayının altına inmesiyle kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız” dedi.

  Erdoğan, koronavirüs aşısının yapılmaya başlanacağı tarihi açıklayarak, “Aşılar öncelik sıralamasıyla uygulamaya geçecek. Perşembe ya da cuma gününe kadar başlayacağız” ifadesini kullandı.

  İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aşı programı hakkındaki açıklamaları:

  “Aldığımız tedbirler sayesinde salgının artış hızını geriletmeyi başardık. Salgının sağlık sistemimiz üzerindeki yükünü önemli bir şekilde azalltık. Salgın tedbirlerinin  esnaflarımız, öğrencilerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımız üzerinde açtıkları sıkıntıları yakinen biliyoruz. Salgına bir çözüm bulunana kadar tedbirlerle kendimizi savunmaya mecburuz. Vaka sayısının belirli bir sayının altına inmesiyle kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız. Gelinen aşamada önemli bir hususta aşı çalışmalarıdır. Türkiye faaliyetleri yakınen takip etmektedir. Hali hazırda Çin aşısını ülkemize getirmeye başladık. İlk etapta 3 milyon doz aşı ülkemize geldi. Alman aşısıyla da anlaşmamızı yaptık. Görüşmeler devam ediyor. Perşembe veya Cuma olur diyor. Böylece belirlenen sıraya göre bu tarihte aşılar başlayacak. Aşılar öncelik sıralamasıyla uygulamaya geçecek, perşembe ya da cuma gününe kadar aşı uygulamasına  başlayacağız.”

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ