27.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 25, 2021

  DSÖ’den kritik uyarı! Yeni dalga gelebilir!

  DSÖ Avrupa Başkanı Hans Kluge, kıta genelinde 10 haftalık düşüşün sona erdiğini eğer disiplin sağlanmazsa yeni bir enfeksiyonun dalgasının olabileceğini belirtti.

  Son dönemde İngiltere, Rusya ve diğer Avruğa ülkeleri olmak üzere koronavirüs vakaları artmaya devam ediyor. Konuyla ilgili Dünya Sağlık Örgütü çok çarpıcı bir açıklamada bulundu. Örgütün Avrupa Başkanı Hans Kluge, Avrupa genelinde corona virüs enfeksiyonlarında 10 haftalık düşüşün sona erdiğini belirtti. Vatandaşların ve kanun koyucuların disiplin olması gerektiğini belirten Kluge; geçen hafta mekanların açılması, seyahat, toplantı ve sosyal kısıtlamaların hafifletilmesi nedeniyle yeni vaka sayısının yüzde 10 arttığını söyledi.

  3 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı: Vaka sayısı 25 binin altına düştü
  3 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı: Vaka sayısı 25 binin altına düştü

  “YENİ DALGA KAÇINILMAZ”

  Eğer disiplin sağlanmazsa Avrupa’da yeni bir enfeksiyon dalgasının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Kluge, Delta varyantının endişe yarattığını aktardı.

  WORLDMETER VERİLERİNE GÖRE ARTIŞ YÜZDE 29

  Koronavirüs sayılarını paylaşan Worldmeter verilerine göre ise Avrupa’da yer alan 47 ülkede geçtiğimiz hafta 383 bin 888 vaka kaydedilirken bu rakamın bir önceki hafta 296 bin 710 olduğu artışın ise yüzde 29 olduğu kaydedildi.

  RUSYA CAN KAYBI REKORU KIRDI

  Geçtiğimiz hafta corona virüs vakalarının en çok arttığı ülkelerden biri olan Rusya’da, Corona Virüs ile Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte ülkede corona virüs nedeniyle 669 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

  Bu sayının bir gün içerisinde kaydedilen en yüksek can kaybı sayısı olduğunun altı çizildi.

  İNGİLTERE’DE SON 5 AYIN EN YÜKSEK VAKA SAYISI

  Delta varyantının etkilediği Birleşik Krallık’ta ise, geçtiğimiz gün, 26 bin 68 vaka bildirilirken son beş ayın en yüksek vaka sayısının kaydedildiği belirtildi.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ