23.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Delta varyantı kâbusu dünyayı sarmaya devam ediyor!

  Bulaşıcı Hastalıklar uzmanı Dr. Anthony Fauci, ABD'de ve birçok ülkede hızla yayılmaya devam eden delta varyantıyla ilgili uyarılarda bulundu.

  Fauci delta varyantının çok daha bulaşıcı olduğunu hatırlatırken, hastalığa yakalananaların çok daha ağır atlattığını söyledi.

  Öte yandan Dr. Fauci, Pfizer/BioNTech aşısı da dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nde izin verilen aşıların yeni varyantlara karşı etkili olduğunu belirtti.

  Fauci ayrıca, delta varyantının ABD’de ortaya çıkan vakaların yüzde 20’sini oluşturduğunuve varyant kaynaklı vakaların ikiye katlandığını da sözlerine ekledi.

  ”AŞILAMA HEDEFİNE ULAŞILAMAYACAK”

  ABD’den yapılana yazılı açıklamada, 30 yaş üstü bireylerin yüzde 70’inden fazlasının aşı olduğu, 4 Temmuz Bağımsızlık Günü’ne kadar ise 27 yaş üstünde bulunup aşı yaptıranların oranının yüzde 70’e ulaşmasının beklendiği vurgulandı.

  Gençlerin aşı yaptırmaya çok istekli olmadıklarına işaret edilen açıklamada, 18-24 yaş aralığında aşılanma oranının yüzde 47 olduğu bildirildi.

  Biden’ın “4 Temmuz Bağımsızlık Günü’ne kadar 18 yaş üzeri yetişkinlerin yüzde 70’inin aşılanması” hedefine ulaşılmasının şu anda mümkün olmadığı ifade edilen açıklamada, bu durumun Beyaz Saray’ın aşı çalışmaları için engel teşkil etmediği belirtildi.

  Dünyanın yeni kâbusu Delta Varyantıyla ilgili merak edilenler!

  BioNTech Delta varyantına karşı da koruyor!

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ