13.6 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 1, 2022

  Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs aşısı oldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs aşısı oldu. Erdoğan aşı yaptırdığını sosyal medya hesaplarından da duyurdu.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüse  karşı Çin’den getirilen Sinovac tarafından geliştirilen CoronaVac aşısı oldu. Aşıya yönelik olumsuz kampanyalara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, aklıselim sahibi milletin bunlara fırsat vermeyeceğini belirtti. Vatandaşların bilimin, irfanın ışığında aşıyla en güzel cevabı verecektir” ifadelerini kullandı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşıyı yaptırmasının ardından ilk mesajinı Telegram’dan “Ben de aşı oldum” cümlesiyle belirtti. Sonrasında ise kişisel Twitter hesabından şu mesajı paylaştı: “Başarıyla devam eden aşı programımız dahilinde şu ana kadar 254 bin sağlık çalışanımız ilk doz aşılarını oldu. Ben de onlara katılarak aşılandım. İnşallah çok kısa süre içinde tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastaneden çıkarken de bir açıklama yaptı. 25- 30 milyon doz daha aşı geleceğini aktaran Erdoğan, bunu süratle sürdürmek istediklerini ifade etti. Bu kampanyanın nerelerde devam ettirileceğini Sağlık Bakanlığı tarafından belirlendiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu süreçte ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Şu anda hastanede yatanlara Rabbimden şifalar diliyorum. Tüm yakınlarına sabırlar diliyorum. Tüm sağlık çalışanlarına bu süreçte ortaya koydukları performans nedeniyle şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu ve tedavisi!

  Prof. Dr. Kamburoğlu: Estetik doğal olandır, sonuç doğal değilse estetik de olmaz

  Pandemide iki şey arttı: Gebelik ve cinsel isteksizlik

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ