19.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 27, 2022

  Covid-19 salgını ne zaman bitecek? Bill Gates açıkladı

  Koronavirüs salgını sürecinde adından en çok söz edilen kişilerden biri olan Bill Gates, Covid-19 salgınının biteceği tarihe ilişkin bir açıklama yaptı.

  Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, koronavirüse ne zaman biteceği ve hayatın ne zaman normale döneceğine yönelik yeni tahmini paylaştı.

  Bilindiği üzere Bill Gates koronavirüsle olan mücadele ile yakından ilgileniyor ve gelişmeleri takip ediyor. Mevcut verileri ve gelişmeleri değerlendiren Gates’e göre Covid-19 salgınının 2021 sonunda bitmesi mümkün görünmüyor.

  Covid-19 pandemisi 2019 yılının son aylarında ortaya çıktı. 150 milyona yakın kişi virüs ile enfekte olurken, 3.1 milyondan fazla kişi yaşamını yitirdi.

  Covid-19 salgını ne zaman bitecek? Bill Gates açıkladı
  Covid-19 salgını ne zaman bitecek? Bill Gates açıkladı

  Şu anda dünya çapında günlük 12 binden fazla kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybediyor.

  Bulunduğu uyarılar yüzünden komplo teorilerinin merkezine yerleşen Bill Gates’e göre dünyada hayat 2022 sonunda normale dönecek.

  Gates koronavirüs aşılarının günden güne yaygınlaştığını söyledi fakat 2020 yılının Kasım ayından bu yana yapılan aşı sayısı 1 milyar dozu yeni geçti.

  Bazı kişilere 2 doz aşı yapıldığı göz önünde bulundurulduğunda dünya genelinde halen aşı olmayı bekleyen 7 milyar civarında insan bulunuyor.

  Bill Gates’in tahmini ise ilerleyen dönemlerde zengin ülkelerin aşı stoğu yapmaktan vazgeçeceği öngörüsüne dayanıyor.

  Bill Gates ve eşi Melinda Gates’in kurduğu Gates Vakfı, Covid-19’la mücadeleye milyonlarca dolar kaynak aktardı.

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ