20.7 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Çin aşıları Delta varyantına karşı etkili mi?

  Yapılan son araştırmaya göre, Biontech'in ardından Sinovac aşısının da Delta varyantına karşı etkili olduğu belirtildi.

  Bilim adamlarının Sinovac aşılarıyla ilgili araştırmasında Çin aşılarının Delta varyantının neden olduğu semptomatik ve ciddi vaka riskini azaltmada etkili olduğu belirtildi. Sinovac sözcüsü Liu Peicheng de yaptığı açıklamada, iki doz aşının ardından bir güçlendirici doz uygulamasının, Delta varyantına karşı daha güçlü ve daha dayanıklı antikor reaksiyonunu hızla ortaya çıkarabileceğini söyledi.

  Dünya Sağlık Örgütü’nün Delta varyantının baskın tür olduğunu acıklamasının ardındandan aşıların varyantlar ile mücadeledeki etkinliğiyle ilgili araştırmaları hız kesmeden devam ediyor.

  Çin tarafından üretilen aşılar başta Türkiye, Brezilya ve Endonezya olmak üzere birçok ülkede kullanılırken, aşıların uygulandığı ülkelerde Delta varyantına karşı etkinliğine dair soru işaretleri devam ederken bilim insanları konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

  Sinovac araştırması sonuçlandı: Tek doz yeterli değil
  Sinovac araştırması sonuçlandı: Tek doz yeterli değil

  ”ÇİN AŞILARI DELTA VARYANTINA KARŞI ETKİLİ”

  Çinli yetkililer aşılarıyla ilgili Delta varyantı üzerindeki etkinlikleri hakkında ayrıntılı bilgi vermezken Çin’in corona virüs ile mücadelesinde önemli bir rol oynayan epidemiyolog Zhong Nanshan gazetecilere verdiği demeçte aşılarının Delta varyantına karşı etkili olduğunu açıkladı.

  Nanshani, Guangzhou kentindeki enfeksiyonların analizine dayanan araştırmanın ön sonuçlarında, ”Araştırmacılar, Çin aşılarının Delta varyantının neden olduğu semptomatik ve ciddi vaka riskini azaltmada etkili olduğunu buldular” ifadelerini kullandı.

  Aşı olan kişi Covid-19'u başkasına bulaştırabilir mi? Uzman isim yanıtladı
  Aşı olan kişi Covid-19’u başkasına bulaştırabilir mi? Uzman isim yanıtladı

  SİNOVAC’TAN ÜÇÜNCÜ DOZ AÇIKLAMASI

  Sinovac’ın sözcüsü Liu Peicheng yaptığı acıklamaya göre, aşılananlardan alınan kan örneklerine dayanan ön sonuçlarda, aşılarının Delta varyantını nötrleştirici etkide üç kat azalma gösterdiği tespit edildi.

  Peicheng, İki doz aşının ardından bir güçlendirici doz uygulamasının, Delta’ya karşı daha güçlü ve daha dayanıklı antikor reaksiyonunu hızla ortaya çıkarabileceğini söyledi.

  Delta varyantına karşı avantaj sağlanabilir!

  Sinovac ve BioNTech ile ilgili yeni araştırma: Hastaneye yatışları nasıl etkiledi?

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ