23.6 C
İstanbul
Salı, Ağustos 16, 2022

  Yeni araştırma: Biontech Sinovac’tan daha fazla antikor üretiyor!

  Yapılan son araştırmaya göre, BioNTech aşısı olan kişilerin antikor seviyesinin, Sinovac aşısı olanlara göre daha yüksek olduğu belirtildi.

  Hong Kong’da yapılan bir araştırmaya göre, BioNTech aşısı olan kişilerin kanlarındaki antikor seviyesinin Sinovac aşısı olanlara göre “önemli ölçüde daha yüksek” olduğu belirtildi. Öte yandan Hong Kong basınında yer alan habere göre, Sinovac aşısısı olan kişilerin üçüncü doz aşıya ihtiyaç duyabilecekleri ifade edildi.

  Hong Kong’da yapılan bir araştırmada, BioNTech corona virüs aşısını olan kişilerin kanlarında, Sinovac aşısını olanlara kıyasla “önemli ölçüde daha yüksek” antikor seviyesi olduğu belirtildi.

  Hong Kong merkezli South China Morning Post’un haberine göre, hükümet yetkilileri tarafından Hong Kong Üniversitesi’nde yaptırılan araştırmada, Biontech ve Sinovac aşılarını olan bin kişinin antikor seviyeleri ölçüldü.

  Gazete, Hong Kong Üniversitesi’nde (HKU) epidemiyolog olan baş araştırmacı Profesör Benjamin Cowling’e atıfta bulunarak, Sinovac aşısı olan kişilerin takviye olarak üçüncü doz aşıya ihtiyaç duyabileceklerini belirtti.

  HİNDİSTAN VARYANTINDA DA ETKİLİ

  Daha önce İngiltere Halk Sağlığı Kurumu tarafından aşıların Hindistan varyantı üzerindeki etkisi araştırılmıştı.

  Yapılan araştırmalar neticesinde BioNTech aşısının, Hindistan varyantından kaynaklı belirtili hastalıkları önlemede yüzde 88 etkili olduğu sonucuna varılmıştı.

  Dikkat çeken araştırma! BioNTech aşısı kısır yapıyor mu?

  Biontech aşısı neden kol ağrısı yapar?

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ