26.5 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 19, 2022

  BioNTech Delta varyantına karşı da koruyor!

  Aşılar konusunda yüz güldürücü yeni bir araştırma sonucu yayınlandı. İngiltere'de dün yayınlanan araştırma sonucuna göre Pfizer-BioNTech ve AstraZeneca Covid-19 aşılarının İngiltere'de vakaların artmasına sebep olan Delta varyantına karşı da etkili olduğu açıklandı.

  İngiltere Halk Sağlığı Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre iki doz Pfizer-BioNTech aşısının yüzde 96, AstraZeneca aşısının ise yüzde 92 koruma sağlıyor.

  Daha önce yapılan araştırmalarda aşıların koruma oranlarının, Alfa varyantına karşı etkinliğiyle “karşılaştırılabilir” olduğu sonuca ulaşılmıştı.

  Araştırma, İngiltere’de 12 Nisan – 4 Haziran tarihleri arasında hastaneye kaldırılan 166 kişi dahil olmak üzere, Delta varyantı ile enfekte olan 14 bin 19 kişiyi kapsıyordu.

  Halk Sağlığı İngiltere, Delta varyantından ölüm oranını belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğunu söyledi.

  ”HASTANEYE YATIŞLARA KARŞI ÖNEMLİ BİR KORUMA SAĞLIYOR”

  İngiltere Halk Sağlığı Kurumu’nun bağışıklık bölümü başkanı Mary Ramsay, Delta varyantı nedeniyle hastaneye yatışlara karşı “önemli bir koruma” sağladığını gösterdiğini açıkladı.

  Ramsay ayrıca, mevcut ve gelişmekte olan tüm varyantlara karşı maksimum koruma sağlamak için her iki dozu da olmanın hayati önem taşıdığını da belirtti.

  Biontech aşısının yan etkisi var mı? Biontech aşısını kimler olmalı?

  BioNTech aşıları aile sağlığı merkezlerinde de yapılabilecek

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ