11 C
İstanbul
Cuma, Ocak 27, 2023

  Bill Gates mikroçip iddialarını yanıtladı

  Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Dr. Fauci ile hakkında çıkan yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşılarıyla insanların vücuduna mikroçip yerleştirecekleri iddialarını 'çılgın' ve 'kötü' olarak nitelendirdi

  Kovid 19 salgınının başladığı günden bu yana salgının kaynağı ve salgınla mücadele eden isimlerin amaçları ile ilgili birçok teori üretildi.

  ABD’nin ileri gelen bulaşıcı hastalıklar uzmanı Anthony Fauci ve Gates’in, salgını insanları kontrol etmeye çalışmak için yarattıkları, salgından ekonomik çıkar elde etmek istedikleri ve aşıları kullanarak insanları takip edebilecek mikroçipleri vücuda yerleştirecekleri de bu teorilerin arasında yer alıyordu.

  İddialar çok şaşırtıcı

  ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde ortaya çıkan komplo teorilerine ilişkin Rueters’a açıklama yaptı. İddialara çok şaşırdığını ifade eden Gates, bu kadar ön plana çıkacağını asla tahmin etmediğini belirtti.

  Gates, Reuters’a yaptığı açıklamada, Fauci ve kendisi  ile ilgili sosyal medyada dolaşan ve sayısı milyonlara ulaşan “çılgın komplo teorilerinin” büyük ihtimalle salgının yarattığı korku ortamı ve sosyal medyanın yaşamımızdaki rolünün artması nedeniyle yayıldığını düşündüğünü dile getirdi.

  İnsanlar buna gerçekten inanıyor mu?

  Bu teorilerde kendisinin ve Dr. Fauci’nin adının geçeceğini kimsenin tahmin edemeyeceğini söyleyen Gates, bu yüzden şaşkınlık duyduğunu ve yakın zamanda biteceğini umduğunu kaydetti.

  Gates, bu duruma çok şaşırdığını ve yakın zamanda bitmesini dilediğini ifade etti ve “İnsanlar buna gerçekten inanıyor mu? diye sordu. Bu konuda gerçekten araştırma yapması gerektiğine işaret eden ünlü isim “İnsanların davranışlarına nasıl etki ettiğini araştırmalıyız. Bunu azaltmak için neler yapabileceğimizi anlamalıyız” şeklinde konuştu.

  Koronavirüs aşısıyla ilgili kafa karıştıran 4 soru! TIKLAYIN 

  Dil ve eldeki şişlikler yeni tip koronavirüs belirtisi olabilir! TIKLAYIN 

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ