2.9 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 4, 2023

  Bilim insanlarından sarsıcı iddia: Covid-19 laboratuvar ortamında gerçekleştirildi

  Bilim insanları Covid-19 hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu. Profesör Angus Dalgleish ve Dr. Birger Sorensen’in yaptığı araştırmaya göre Covid-19, laboratuvar ortamında üretildi ve doğal yollarla bulaşmış izlenimi yaratıldı.

  Covid-19 hakkında yapılan yeni bir araştırma sonucunda koronavirüs pandemisine neden olan virüsün, doğa üzerinde hiçbir geçmişi bulunmadığı görüldü. Profesör Angus Dalgleish ve Dr. Birger Sorensen, virüsün Çinli bilim insanları tarafından laboratuvarda üretildiğini ve çeşitli tersine mühendislik yöntemleriyle yarasalardan doğal yollarla bulaşmış olduğunu savundu.

  Koronavirüsün ortaya çıktığı ilk günden beri birçok komplo teorisi ortaya atıldı. Virüsün ilk nasıl ve nereden yayıldığı, salgının insanlar tarafından ortaya çıkarıldığı bu komplo teorileri içerisinde yer aldı.

  Yapılan yeni bir çalışma sonucunda, Çinli bilim insanlarının bir Wuhan laboratuvarında Covid-19‘u yarattığını, sonrasında ise virüsün yarasalardan doğal olarak evrimleşmiş gibi görünmesini sağlamak için virüsün tersine mühendislik çalışmalarıyla izlerini örtmeye çalıştığını iddia ediyor.

  Çalışmadaki şok edici iddialar, Çin laboratuvarlarında ‘verilerin kasıtlı olarak imha edilmesi, gizlenmesi veya kirletilmesi’ suçlamalarını içeriyor ve Çin’deki bilim insanlarının konuşturulmayıp ortadan kaybolmasına dikkat çekiyor.

  DailyMail tarafından elde edilen ve önümüzdeki günlerde yayınlanması planlanan makale, bilim camiasında büyük ses getirecek.

  Makalenin yazarlarından İngiliz Profesör Angus Dalgleish, Londra St. George Üniversitesi’nde onkoloji profesörü. Dalgleish, HIV aşısıyla ilgili yaptığı çalışmalarıyla biliniyor. Norveçli bilim insanı Dr. Birger Sorensen ise corona virüse karşı Biocavv-19 adlı bir aşı geliştiren ilaç şirketi Immunor’un başkanı.

  VİRÜSTE İNSAN İZLERİ

  VİRÜSTE PARMAK İZLERİ

  Dalgleish ve Sorensen geçen yıl bir aşı oluşturma çalışmasında Covid-19 örneklerini analiz ederken virüste yalnızca laboratuvarda manipülasyondan kaynaklanabileceğini söyledikleri parmak izleri keşfettiler.

  İki bilim insanı, bu keşiflerinden sonra bulgularını yayınlamaya çalıştıklarını ancak o sırada virüsün yarasalardan veya diğer hayvanlardan insanlara doğal olarak sıçradığına karar veren büyük bilimsel dergiler tarafından reddedildiklerini söyledi.

  Eski MI6 şefi Sir Richard Dearlove, bilim insanlarının teorisinin araştırılması gerektiğini savunsa bile bu fikir ‘sahte haber’ olarak görülerek reddedildi.

  VİRÜSÜN ORTAYA NASIL ÇIKTIĞI ARAŞTIRILIYOR

  VİRÜSÜN ORTAYA NASIL ÇIKTIĞI ARAŞTIRILIYOR

  Virüsün Çin’deki Wuhan Viroloji Enstitüsü’nden kaçma olasılığına dair haberler yayınlanmaya devam ediyor. ABD Başkanı Joe Biden, koronavirüsün gerçekten nasıl ortaya çıktığının araştırılması hakkında talimat verdi. Bu talimat, Beyaz Saray’a daha önce açıklanmayan bir istihbarat raporunda, Kasım 2019’da Wuhan enstitüsündeki birkaç araştırmacının belirtiler nedeniyle hastaneye kaldırıldığı bilgisinin açığa çıkmasıyla beraber geldi.

  Makale, Quarterly Review of Biophysics Discovery adlı dergide 22 sayfa içerisinde yayımlanacak. Okuyucular, bilim insanları tarafından yazılan makalede 2002 ve 2019 yılları arasını kapsayan süreç içerisindeki gerçekleştirilen deneylerin analizlerini okuyarak bilgi edinecek. Yedi yıl boyunca süren deneyler Wuhan laboratuvarında gerçekleştirildi.

  Kaynak: NTV

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ