28.7 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 12, 2022

  Bartın’da kademeli normalleşme başlıyor

  Bartın’da kademeli normalleşme süreci başlıyor

  Kademeli normalleşme ile ilgili ilk haber Bartın Valiliği’nden geldi. Bartın Valiliği Pandemi İl Koordinasyon Kurulu, 1 Mart’tan itibaren yüz yüze eğitime geçileceğini ve 65 yaş ve üzeri için pazar yeri kısıtlamasının kaldırılacağını açıkladı.

  Okullarda yüz yüze eğitime geçiliyor

  Bartın Pandemi İl Koordinasyon Kurulu, Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında toplandı. Toplantıda alınan karar doğrultusunda, 1 Mart tarihinden itibaren il genelindeki tüm okullarda yüz yüze eğitime geçilecek. 1, 2, 3, 4, 8 ve 12’nci sınıflarda eğitim-öğretim haftada 5 gün olarak devam edecek. 5 6, 7, 9, 10. ve 11’inci sınıflara ise ikişerli gruplar halinde eğitim verilecek. Okullarda hizmet veren kantinlerde masa ve sandalyeler kaldırılacak, öğrencilerin uzun süre burada kalmasının önüne geçilecek.

  Üniversitede eğitim çevrimiçi devam edecek

  Bartın Üniversitesi’nde bahar dönemi teorik eğitimler, Yüksek Öğretim Kurulu’nun kararları doğrultusunda çevrimiçi gerçekleştirilecek. Uygulamalı eğitimler ise tedbirlere uygun şekilde  olarak yüz yüze yapılacak. Uygulamalı eğitimler için şehir dışından gelecek üniversite öğrencileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait yurtlarda ve ayrı ayrı odalarda kalabilecek.

  65 yaş ve üzeri tüm vatandaşların umumi pazar yerlerine girmelerindeki kısıtlama 1 Mart tarihinden itibaren kaldırılacak.

  “Karadeniz mutasyonu” ihtimaline genetik takip önerisi

  Kademeli normalleşmeye yaklaşan ve uzaklaşan iller açıklandı

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ