23.6 C
İstanbul
Pazar, Haziran 13, 2021

  Bakkal, market ve fırınlar kaçta açılıyor kaçta kapanıyor? İşte hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri

  Bakkal, market ve fırınların çalışma saatleri 17 Mayıs itibariyle başlayan kademeli normalleşme döneminde yeniden düzenlendi. İşte İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre bakkal, market ve fırınların hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri…

  Bakkal, market ve fırınların çalışma saatleri, 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma kısıtlama kapsamında değişmişti. 1 Haziran tarihine kadar devam edecek kademeli normalleşme tedbirlerine ilişkin yayınlanan genelgede ise bakkal, market ve fırınların hafta içi ve hafta sonu çalışma saatlerinde değişikliğe gidildi.

  BAKKAL, MARKET VE FIRINLAR KAÇTA AÇILIYOR KAÇTA KAPANIYOR?

  İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni genelgede bakkal, market ve fırınların hafta içi açılış ve kapanış saatlerine ilişkin ek bir madde bulunmuyor.

  Bununla birlikte, 17 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında hayata geçirilen kademeli normalleşme tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması hafta içi (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) günleri saat 21.00­’de başlarken, saat 05.00’te son buluyor.

  Bu bilgiler ışığında bakkal, market ve fırınların sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığı normal çalışma saatlerinde açık olması bekleniyor.

  Bakkal, market ve fırınlar kaçta açılıyor kaçta kapanıyor? İşte hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri
  Bakkal, market ve fırınlar kaçta açılıyor kaçta kapanıyor? İşte hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri

  BAKKAL MARKET VE FIRINLAR HAFTA SONU KAÇA KADAR AÇIK, ÇALIŞMA SAATLERİ NASIL?

  Türkiye’de koronavirüs vakalarının kontrol altına alınması ve günlük vaka sayılarının 10 binin altına düşmesi için tam kapanma döneminin ardından kademeli normalleşme dönemi hayata geçirildi. 1 Haziran 2021 Salı günü saat 05.00’e kadar uygulanacak olan kademeli normalleşme tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması Cuma günleri saat 21.00’de başlayacak, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’de sona erecek.

  Bu kapsamda hafta sonlarında (Cumartesi-Pazar) bakkal, market, manav, tatlıcı, kuruyemişçi ve kasaplar saat 10.00 ile 17.00 arasında faaliyetlerine devam edecek.

  Vatandaşlar, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, kasap, manav, tatlıcı ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir.

  Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri (sadece ekmek ve unlu mamul satışı için) açık olacaktır. Vatandaşlarımız ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir.

  Fırın ve unlu mamul ruhsatlı işyerlerinin ekmek dağıtım araçlarıyla sadece bakkal ve marketlere ve ekmek servisi yapılabilecek, sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacaktır.

   

  ÇOK OKUNANLAR

  EDİTÖRÜN SEÇİMİ